Dienas ziņas

Spāru svētki lielākajā Latvijas Universitātes ēkā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Darbam ar vardarbībā cietušajiem piesaistīs brīvprātīgos

Darbam ar vardarbībā cietušajiem «Centrs Marta» piesaistīs brīvprātīgos

Ik gadu palielinās to cilvēku skaits, kuri vēršas pēc palīdzības dažādās iestādēs un organizācijās, jo, iespējams, saskārušies ar vardarbību. Liepājā sieviešu tiesību aizstāvības organizācijā "Centrs Marta" pērn atbalsts sniegts vairāk nekā 300 personām. Lai varētu palīdzēt vēl vairāk cilvēkiem, centrs nolēmis piesaistīt brīvprātīgos.

Pēdējā laikā arvien vairāk cilvēku ir gatavi atklāti runāt par savām problēmām un arī lūgt palīdzību, secinājuši biedrības "Centrs Marta" pārstāvji. Visbiežāk atbalsts nepieciešams sievietēm vecumā no 30 līdz 40 gadiem, grūtniecēm, kā arī jauniešiem, kuri cietuši no vardarbības. 

Centra Liepājas filiāles sociālā darbiniece Dace Kalneniece pastāstīja, ka visbiežāk cietušās vardarbību piedzīvojušas ģimenē vai no partnera puses, vai no vecāku puses: "Ir ļoti daudz jauniešu vai arī jaunu cilvēku, kuri kādreiz ir piedzīvojuši vardarbību, un viņiem ir grūtības šobrīd socializēties, veidot attiecības, atrast darbu."

"Centrs Marta" Liepājā darbojas jau kopš 2017. gada, nodrošinot sociālā darbinieka, jurista, psihologa konsultācijas bez maksas.

Tās pērn sniegtas aptuveni 3000 darba stundu apmērā.

""Marta" nerisina, konkrēti neglābj cilvēka dzīvi tādā ziņā, ka viņa vietā kaut ko izdara. Nē, cilvēks pats veido savu dzīvi. Mēs esam tikai instruments, kas iedod informāciju, kā to darīt," skaidroja Kalneniece.

Lai varētu sniegt vēl lielāku atbalstu, centrs nolēmis piesaistīt 20 brīvprātīgos. Sākumā viņus izglītos un sagatavos topošajam darbam, norādīja brīvprātīgo koordinatore Ieva Landmane:

"Mēs bieži neapzināmies, ka mums ir kaut kādas zināšanas un talanti, ar kuriem mēs patiesībā varam palīdzēt kādam, piemēram, varbūt, kā minēju, ir kāda šuvēja, un viņa var iemācīt šūt kādai klientei, kas būtu aktuāli, vai, teiksim, ir kāda sieviete, kas vada apzinātības vai jogas nodarbības un var mūsu klientēm novadīt šādu nodarbību."

Brīvprātīgie palīdzēs centram darba koordinācijā, sniedzot atbalstu klientiem arī ikdienišķās lietās – palīdzēs nokļūt līdz ārstam, piegādās nepieciešamās preces, pieskatīs bērnu, palīdzēs ar dokumentu sagatavošanu vai palīdzēs strādāt ar datoru. Pagaidām brīvprātīgo komanda vēl tiek komplektēta – tiek gaidīti iesniegumi, un tikai tad notiks apmācības. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti