Rīta Panorāma

Telefonsaruna ar VUGD pārstāvi Agritu Vītolu par glābēju darbu svētku brīvdienās

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Skype saruna ar tieslietu ministru Jāni Bordānu

Bordāns: Covid-19 krīzes laikā tiesas veiksmīgi strādā attālināti

Tiesas jau vairākus gadus bija gatavotas strādāt digitāli, un līdz šim brīdim ārkārtējās situācijas laikā pirmās instances tiesas attālināti jau izskatījušas vairāk nekā 3000 lietu, LTV raidījumā “Rīta panorāma” pastāstīja tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija).

Mēs esam darījuši visu, lai tiesas sēdes klātienē noturētu minimāli, tiesas sēdes norisinās attālināti, kas nav viegli, atzina ministrs un pateicās par izpratni visiem lietu dalībniekiem.

Viņš norādīja, ka vidēji dienā Latvijas tiesas pirmajā instancē izskata 150 lietas.

Bordāns pastāstīja, ka tieslietu sistēmai izaicinājums ir ieslodzījuma vietas, bet pašlaik nav nekādu ekscesu, bet ierobežotas tikšanās iespējas, kas ir apgrūtinājums, tāpat kā visiem sabiedrībā, taču pašlaik nav informācijas, ka ieslodzījuma vietās būtu konstatēta inficēšanās ar Covid-19.   

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Vīrusa izplatības ierobežošanai 12. martā nolemts Latvijā izsludināt ārkārtējo situāciju, kuru 7. aprīlī nolemts pagarināt vēl par mēnesi – līdz 12. maijam. Ārkārtējās situācijas laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu, tostarp attiecībā uz pulcēšanos.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti