Bauskas pusē dzīvojošie ķīnieši izpērk sejas maskas nosūtīšanai uz dzimteni

Pēdējo nedēļu laikā Bauskas pusē aptiekās izpirktas teju visas sejas maskas – tās izpērk tur dzīvojošie ķīnieši, lai nogādātu tuviniekiem uz Ķīnu, Latvijas Radio pastāstīja laikraksta “Bauskas Dzīve” galvenā redaktore Anita Rozentāle.

Rozentāle sacīja, ka Bauskas, kā arī Rundāles un Vecumnieku novadu aptiekās sejas maskas izpirktas. Farmaceiti stāstījuši, ka tās neizpērk vietējie iedzīvotāji, bet ķīnieši.

Bauskas pusē dzīvojošie ķīnieši vietējam laikrakstam skaidrojuši, ka maskas izpērk, lai nogādātu tās tuviniekiem Ķīnā, kur masku trūkstot. Lai gan pasta sūtījumi uz Ķīnu iesaldēti, ķīnieši skaidrojuši, ka maskas nogādā, ceļojot paši vai nododot paziņām, kas lido uz Ķīnu.

KONTEKSTS:

2019. gada decembrī Ķīnā sākās jauna vīrusa izplatība. Jaunā vīrusa “Covid-19” uzliesmojuma epicentrs ir Ķīnas centrālās daļas pilsēta Uhaņa, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku.   Lai nepieļautu vīrusa izplatību, Ķīna paziņojusi par valsts mēroga ierobežojumiem. Vīruss izplatījies arī ārpus Ķīnas: Japānā, Filipīnās, Dienvidkorejā, Taivānā, Taizemē, Vjetnamā, Saūda Arābijā, Singapūrā, ASV, un Austrālijā. Pirmie gadījumi identificēti arī Eiropā – Francijā, Vācijā un Somijā.

Savukārt Pasaules Veselības organizācija (PVO) saistībā ar Ķīnas koronavīrusu izsludinājusi augstāko starptautisko ārkārtas stāvokli veselības aizsardzības jomā.  

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti