Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Gaujā pie Carnikavas gatavojas spridzināt ledu

Panorāma

Cīņa par savu vakcīnu vēršas plašumā

Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība ceļ trauksmi

Balvu un Gulbenes slimnīcas ceļ trauksmi par lipīgākā Covid-19 paveida izplatīšanos

Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībā ceļ trauksmi par Covid-19 trešā uzliesmojuma atnākšanu līdz ar lipīgākā Covid-19 britu paveida izplatīšanos pierobežā. To, ka Vidzemē un Latgalē ir būtiski noslogotas slimnīcas, apstiprināja veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par”).

Slimnīcā Balvos Covid-19 gultu noslodze sasniegusi 100%, kas nozīmē, ka brīvu gultasvietu vairs nav un pacienti spiesti gaidīt rindā vai doties ārstēties uz citām pašvaldībām. Taču, tā kā lipīgākais Covid-19 paveids slimnīcā izplatās kā ugunsgrēks, “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības” valdes locekle Alīda Vāne ir pārliecināta, ka līdzīgs scenārijs sagaida arī citas slimnīcas.

“Mēs nepaspējām attapties no otrā viļņa, kad trešais vilnis mūs apsteidza.

To parāda arī sekvenēšanas dati, ka diezgan daudz jaunais angļu vīruss ir gan Gulbenē, gan Balvos. Mēs vērojam šo pieaugumu stacionārā līmenī, kas nozīmē, ka šis vīruss kursē jau kādas divas nedēļas. Tie ir jauni cilvēki, grūtnieces, dzemdētājas nonāk ar Covid-19 šobrīd slimnīcā un slimnīcā cīnās tikai ar sekām. Ir 100% aizņemtas 25 gultas. Šodien vienu izraksta, un ir paciente, kas gaida rindā uz šo gultu. Tālāk viņus vedīs vai nu uz Rēzekni, vai uz Valmieru. Tad, kad tur būs pilns, tad varbūt uz Rīgu. Un tad, kad visur būs pilns, tad es nezinu, kur vedīs,” sacīja Vāne.

Slimnīcas vadītāja mudināja ievērot ierobežojumus un epidemioloģiskās drošības noteikumus:

“Gribas iziet uz ielas un skaļi bļaut: cilvēki, attopieties! Ievērojiet to elementāro!

Nevajag tikties ne ar māsu, ne ar brāli, ne ar tanti, ne ar onkuli. Darba devējiem ir jānodrošina, lai būtu droši strādāt darbiniekiem.”

Uz lipīgāka vīrusa paveida izplatīšanos Igaunijas pierobežā - Alūksnē, Gulbenē, Balvos – norādīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Liene Cipule. Tur slimnīcā Covid-19 pacientiem atvēlēto gultu noslodze ir 100%.

To, ka Vidzemē un Latgalē ir būtiski noslogotas slimnīcas,  raidījumā “Šodienas jautājums” apstiprināja veselības ministrs: “Jāsaka, ka Vidzemes pusē [slimnīcu] noslodze pēdējā laikā ir bijusi vislielākā no visiem Latvijas novadiem. Vai tas ir tieši saistāms ar notikumiem Igaunijā, es šobrīd neņemšos spriest. Bet mēs zinām, ka jaunais vīrusa paveids, kas ir ieceļojis no Lielbritānijas, ir izplatīts visā Latvijas teritorijā. Bet vairāk uzliesmojumi vērojami Latgales un Vidzemes pusē."

Viņaprāt, viens no izskaidrojumiem tam ir lipīgāka vīrusa paveida plašāka izplatība.

“Pirmās pazīmes, ka tas patiešām atstāj ietekmi uz saslimstību Latvijā,” viņš piebilda.

Ministrs, norādot uz speciālistu aplēsēm, pauda, ka vēl ir 2-3 nedēļas pirms būs redzams Covid-19 saslimstības pieaugums Latvijā.

Viņš arī pastāstīja, ka pašvaldības lēmušas ceturtdien, 4.martā, sasaukt civilās aizsardzības padomes un lemt par to, ko iespējams darīt uz vietas.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā 2020. gada pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība novembrī atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, bet, tā kā saslimstība ar Covid-19 nemazinās, ārkārtējā situācija ir pagarināta līdz 6. aprīlim, ieskaitot arī Lieldienu brīvdienas.

Turklāt Latvijā tiek novērota Covid-19 jaunā celma izteiktāka izplatība. Valdības pieņemtajā ziņojumā par tā saukto luksofora principu noteikts, ka gadījumā, ja jaunais, lipīgākais vīrusa paveids atklāts vismaz 5% no nedēļas laikā pārbaudītajiem vīrusa paraugiem, jāapsver stingrāki ierobežojumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt