Dienas ziņas

Mediķiem ziedo sulu 12 000 eiro vērtībā

Dienas ziņas

Kontrolē ierobežojumu ievērošanu

Babītes novadā bēru mielasti arī pandēmijas laikā

Babītes novadā - bēru mielasti arī pandēmijas laikā

Babītes novada Spuņciemā pagājušajā nedēļas nogalē īrētās telpās noticis bēru mielasts, kurā pulcējušies ap 20 cilvēku. Valsts policija sākusi administratīvo lietvedību. Tomēr telpu īpašniece rūpalu mēģinājusi turpināt. Arī vakar, tikai iejaucoties policijai, bēru mielasts izpalicis. Policija atgādina, ka pandēmijas laikā ar Ministru kabineta rīkojumu gan privātie, gan publiskie pasākumi ir aizliegti. 

Veikals-kafejnīca Spuņciemā savu darbību esot pārtraucis pirms pusotra gada. Tomēr no uzņēmuma reģistra  SIA ''Baltā ūdensroze pluss'' nav izslēgts. Kā stāsta tuvākā kaimiņiene, šad tad telpās notiek saieti. Izņēmums neesot bijusi arī pagājušā nedēļas nogale. Vairums ciemata iedzīvotāju ļoti uzmana, lai bīstamais vīruss netiktu ievazāts arī viņu ciemā, tāpēc kaimiņiene zvanījusi novada kārtībniekam, kas par to ziņojis Valsts policijai.

Valsts policija rakstiskā komentārā apstiprina, ka 4. aprīlī pārkāpums konstatēts un sākta administratīvā lietvedība par ārkārtējās situācijas un izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšanu. 

Tomēr telpu īpašniecei tas nešķita pietiekami nopietni, un jau pēc dažām dienām kaimiņiene atkal novērojusi aizdomīgu tikšanos. To izjauca Valsts policija.

Uzņēmuma saimniece noliedz, ka pašlaik nodarbotos ar telpu izīrēšanu pasākumiem.

Izīrēt telpas nav aizliegts arī šajā laikā, bet tajās pulcēties gan.

"Bēru pati ceremonija ir atļauta ārpus telpām, bet, kas attiecas uz mielastu, tas nav atļauts. Nav atļauta pulcēšanās. Šis ierobežojums ir vērsts tieši uz to, ka tas var būt riskanti visiem klātesošajiem," pastāstīja Veselības ministrija pārstāvis Oskars Šneiders

Līdz ārkārtējās situācijas beigām slēgtas arī visas kapličas un izvadīšana var notikt tikai kapsētās.

KONTEKSTS:

Lai ierobežotu Covid-19 izplatīšanos Latvijā, no 12. marta līdz 12. maijam izsludināta ārkārtējā situācija. Cīņai ar vīrusu noteikti stingri ierobežojumi, mācībām skolās jānotiek attālināti, atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi, brīvdienās daļēji slēgti tirdzniecības centri. Noteikti arī jauni pulcēšanās ierobežojumi, ārpus mājām vienkopus ļaujot atrasties ne vairāk par diviem cilvēkiem vai ģimeni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti