Dienas ziņas

NMPD mediķi mācīsies realitātei pietuvinātā vidē

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Gatavojas kovida pacientu pieplūdumam

Reģionālajās slimnīcās gatavojas Covid-19 pacientu pieplūdumam

Vidzemes slimnīcā situācija ar Covid-19 pacientiem dažu nedēļu laikā ir pasliktinājusies – šobrīd jau puse terapijas nodaļas aizņemta ar šī vīrusa pacientiem. Citās reģionālajās slimnīcās situācija nav tik ļoti saasinājusies, taču praktiski visās medicīnas iestādēs mediķi jau sāk nēsāt maskas un pieļauj, ka jebkurā brīdī jābūt gataviem lielākam Covid-19 pacientu pieplūdumam. 

Vidzemes slimnīcā vasarā bijuši periodi, kad nodaļā nav bijis neviena kovida pacienta. Taču tagad, iestājoties rudenim, situācija strauji pasliktinājusies.

Vidzemes slimnīcas infektoloģe Signe Jākobsone pastāstīja, ka pacientu pieaugums ir redzams: "Pašlaik mums nodaļā [Covid-19 pacientu] ir tuvu puse pacientu skaita, tie ir aptuveni šobrīd deviņi, desmit pacienti.

Signe Jākobsone Vidzemes slimnīcas infektoloģe
Signe Jākobsone Vidzemes slimnīcas infektoloģe

Tas ir ievērojami vairāk nekā pirms [dažām] nedēļām, kad bija viens, divi pacienti. Mēs ievērojami redzam pieaugumu."

Lielākoties slimnīcā nonāk gados veci cilvēki ar vidēji smagu saslimšanu.

Tikmēr Liepājas Reģionālajā slimnīcā situācija ir mierīgāka, norādīja slimnīcas pārstāve Indra Grase. Patlaban slimnīcā ārstējas trīs Covid-19 pacienti, diviem no tiem tā ir pamata diagnoze, bet vienam – blakus diagnoze. Inficējušies arī pieci slimnīcas darbinieki, kuri ārstējas mājās. Bet slimnīca esot gatava pacientu skaita pieaugumam.

Savukārt Jelgavas un Rēzeknes slimnīcās katrā ārstējas tikai pa vienam Covid-19 pacientam.

Pamazām slimnīcās atgriežas arī maskas, apstiprināja Vidzemes slimnīcas pārstāve Jākobsone: "Pašlaik ir rekomendācija, ejot pie Covid-19 pacientiem, gan piederīgajiem, gan medicīnas personālam nēsāt respiratoru vai masku." 

Arī dodoties ciemos pie citiem pacientiem, rekomendēts lietot masku, lai izvairītos no jauniem saslimšanas gadījumiem nodaļās, pastāstīja Jākobsone.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati liecina, ka pagājušajā nedēļā konstatētas 122 ar Covid-19 inficētas personas, kas ir par 32 gadījumiem vairāk nekā vēl pirms nedēļas. Infektologi norāda – lai arī infekcija tagad izplatās straujāk, situāciju šobrīd nevar raksturot kā satraucošu.

No trešdienas, 20. septembra, vakcinācijas kabinetos būs pieejamas arī jaunās pielāgotās vakcīnas pret Covid-19 omikrona apakštipu, kurš Latvijā pašlaik ir dominējošs, portālu LSM.lv informēja Nacionālais veselības dienests.

SPKC augusta nogalē vēstīja, ka tieši omikrona XBB.1.5 apakšvariants ir dominējošais Latvijā, bet kopumā valstī mediķi redz 3–4 vīrusa paveidus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti