1.–4. klašu skolēniem plānots pagarināt brīvlaiku; 5.–6. klases varētu turpināt mācības attālināti

1.–4. klašu skolēniem vēl par divām nedēļām plānots pagarināt brīvlaiku, taču tas rezultēsies arī ar mācību gada pagarinājumu. Par to otrdien, 5. janvārī, konceptuāli vienojusies valdība, informēja izglītības ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija).

Ministre norādīja: tā kā valdība konceptuāli vienojusies pagarināt esošos ierobežojumus līdz 25. janvārim, Ministru kabinets konceptuāli lēmis 1–4. klašu skolēniem vēl par divām nedēļām pagarināt brīvlaiku, kas jau iepriekš bija pagarināts par nedēļu – līdz šīs nedēļas beigām.

Savukārt 5–6. klašu skolēniem pēc pagarinātā brīvlaika nākamnedēļ atsāksies mācības. Tiesa, valdībai būs jālemj, vai šo klašu skolēni turpinās mācīties attālināti vai atsāks mācības klātienē. Ministre pieļāva, ka arī šo klašu skolēniem iespējama attālināta mācību procesa organizēšana.

7.–12. klašu skolēni šonedēļ atsākuši mācības attālināti un šajā ziņā neko nav plānots mainīt, tāpat kā mācībās profesionālajās un augstākajās izglītības iestādēs studējošajiem.

Tāpat valdība konceptuāli lēma turpināt projekta "Tava klase" filmēšanu, kā arī paredzēt atbalsta mehānismus "pilnīgi visu līmeņu pedagogiem attālināto mācību nodrošināšanai".

Valdība par plānotajām izmaiņām lems sēdē ceturtdien, 7. janvārī, kad arī plānots vienoties par ierobežojumu pagarināšanu.

Ministre atzīmēja, ka izglītības nozarē ierobežojumi ir kopš 2020. gada 26. oktobra. Valdība vienlaikus vienojusies, ka Covid-19 ierobežojumu mīkstināšanai būtu jāsākas ar to mazināšanu tieši izglītības sektorā.

KONTEKSTS:

Covid-19 izplatības dēļ gandrīz visu mācību gadu vecāko klašu skolēniem jāmācās attālināti. Saslimstībai ar Covid-19 palielinoties, decembrī klātienē mācības notika tikai bērnudārzos un 1.–4. klasēs, skolās nodrošinot 3 kvadrātmetru platība vienam skolēnam. Iepriekš bija noteikts, ka skolās mācās arī 5.–6. klašu skolēni, kuriem arī jānodrošina 3 kvadrātmetru platība, taču no 7. decembra šo klašu skolēni mācās attālināti. 

Vēlāk valdība nolēma par vienu nedēļu – līdz 8. janvārim – pagarināt 1.6. klašu skolēnu brīvlaiku. Tāpat pieņemti citi drošības pasākumi Covid-19 izplatības mazināšanai, kas stājās spēkā 21. decembrī. Cita starpā noteikts, ka šā gada sākumā maskas skolās būs jānēsā kā stundu laikā, tā ārpus mācību procesa gan skolēniem, gan skolotājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt