106 jaunieši Latvijā saņēmuši vecumam neatbilstošu Covid-19 poti; uztraukumam neesot pamata

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

No šī gada 1. maija līdz 13. jūnijam Latvijā konstatēti 106 gadījumi, kad bērni vecumā no 12 līdz 17 gadiem saņēmuši neatbilstošu vakcīnu.

Vakcinācijas biroja pārstāve Inga Vasiļjeva
00:00 / 00:37
Lejuplādēt

Vēl brīdī, kad tā nebija apstiprināta lietošanai jauniešiem, pilngadību nesasniegušas 64 personas saņēmušas "Modernas" vakcīnu. Tāpat 41 gadījumā "Janssen" un vienā gadījumā "Astra Zeneca" vakcīnu.

Vakcinācijas biroja pārstāve Inga Vasiļjeva skaidroja – galvenokārt tā noticis vakcīnas veicēja kļūdas dēļ.

"Šādi gadījumi ir bijuši. Tie visi ir uzskaitīti. Vispirms tika sazināts arī ar vecākiem un arī ar ģimenes ārstiem, lai notiktu šo pusaudžu veselības stāvokļa uzraudzīšana. Protams, notika stingras pārrunas arī ar pakalpojuma sniedzējiem un vēlreiz tika veiktas rūpīgas instruktāžas, lai vakcinācijas pakalpojuma sniedzēji sekotu tam, kas ir rakstīts vakcinācijas rokas grāmatā, plus arī masu vakcinācijas centros tika ieviesta speciāla pusaudžu marķēšana, lai vakcinētājs nepārprotami zinātu, ka viņa priekšā ir pusaudzis. Uz šo brīdi šādi gadījumi ir pilnībā izskausti," teica Vasiļjeva.

Valsts imunizācijas padomes vadītāja Dace Zavadska
00:00 / 00:38
Lejuplādēt

Tikmēr Valsts imunizācijas padomes priekšsēdētāja, ģimenes vakcinācijas centra vadītāja un infektoloģe Dace Zavadska skaidroja – lai arī ir svarīgi pieturēties pie konkrētām vecuma grupām reģistrētu un atbilstošu medikamentu izmantošanas, nav pamata domāt, ka šajos gadījumos būtu gaidāmas kādas sekas.

"No bioloģiskās puses tur nevajadzētu būt nekādam kaitējumam. Skatoties to, kas notika sākumā un tagad paejot pāris mēnešiem, redzam, ka tāda pati deva, tieši tā pati vakcīna ir apstiprināta nu jau 12 gadus veciem bērniem –  tā, ko [iepriekš] kļūdaini saņēma 15 gadus vai 16 gadus vecs jaunietis. Mēs redzam, ka viss ir kārtībā. Bet tajā pašā laikā – ne jau par velti mēs lietojam reģistrētus medikamentus, un regulators reģistrē tos noteiktai vecuma grupai, tā ka pie tā vienmēr būtu jāpieturas," sacīja Zavadska.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti