Pēdējo nedēļu laikā samazinājies bezdarbnieku skaita pieaugums

Pēdējo nedēļu laikā ievērojami samazinājies bezdarbnieku skaita pieaugums, intervijā Latvijas Radio sacīja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone.

Kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas bezdarbnieku skaits Latvijā palielinājies par 17 000 cilvēku. "Marta sākumā bezdarba līmenis bija 6,2%, un mēs gaidījām sezonālu bezdarba līmeņa samazinājumu. Covid-19 krīze to ietekmēja, un bezdarbs sasniedza 8,2%," teica Simsone.

Krīze visvairāk skārusi galvaspilsētu un Pierīgas reģionu. Te bezdarba līmenis audzis visstraujāk - no 4% sasniedzot 6%. Vienlaikus Latgales reģionā bezdarba līmenis turpina saglabāties visaugstākais valstī - 15%.

Vienlaikus ar Covid-19 pandēmijas apkarošanas ierobežojumu mīkstināšanu novērots arī bezdarba kāpuma samazinājums. "Pēdējās nedēļās vērojam, ka atvieglojumi ietekmē bezdarba līmeņa pieaugumu," teica Simsone. Viņa norādīja, ka ceturtdien, 21. maijā, bezdarbnieku skaits pieaudzis par mazāk nekā 100 cilvēkiem, bet iepriekšējo mēnešu laikā bijuši periodi, kad tas kāpis par 1000 cilvēkiem dienā.

Krīzes sākumā samazinājies arī reģistrēto vakanču skaits, bet jau maijā vakanču skaits sācis palielināties. "Visvairāk vakanču pieejamas lauksaimniecībā, būvniecībā, rūpniecībā un vairumtirdzniecībā," skaidroja NVA direktore.

KONTEKSTS:

Ārkārtējo situāciju Covid-19 dēļ Latvijā izsludināja 12. martā, nosakot, ka mācības skolās notiks attālināti, tāpat kā iespēju robežās valsts un pašvaldību iestāžu darbs. 29. martā valdība lēmusi, ka ārpus mājām vienkopus būs ļauts atrasties tikai 2 cilvēkiem vai arī vienas mājsaimniecības locekļiem un jāievēro 2 metru distance. Vēlāk ārkārtējā situācija pagarināta līdz 9. jūnijam, bet ir mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi - atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielām grupām, ievērojot divu metru distanci.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti