Panorāma

Lielbritānija papildina Covid-19 statistiku

Panorāma

Nopirktās biļetes tik ātri apmainīt nevarēs

Ceļu atjaunošanai piešķir papildu 75 miljonus eiro

Ceļu sakārtošanai Latvijā papildus atvēl 75 miljonus eiro

Valdība sēdē otrdien, 28. aprīlī, nolēma no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem ceļu sakārtošanai piešķirt papildu līdzekļus 75 miljonu eiro apjomā. Par šo naudu plānots atjaunot segumu uz valsts galvenajiem, reģionālajiem un vietējiem autoceļiem aptuveni 500 kilometru garumā un veikt vairāku tiltu remontu, informēja Satiksmes ministrijā (SM).

Aptuveni 50 ceļu remontu projekti tiks izvēlēti, vadoties pēc tehniskā stāvokļa un satiksmes intensitātes kritērija. SM pieprasījumu par līdzekļu piešķiršanu sagatavos atbilstoši iepirkumu rezultātiem.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (Jaunā konservatīvā partija) preses konferencē pēc valdības sēdes atzina, ka iepirkumus plānots sludināt lielajiem ceļu infrastruktūras uzlabošanas projektiem un tos plānots sākt augustā. Savukārt darbus mazos projektos plānots sākt jūlijā.

Premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") pēc valdības sēdes sacīja, ka finansējums tiks novirzīts projektiem, kas jau ir gatavi, bet kuru īstenošanai trūka finansējuma. Ceļu remonti notiks jau šovasar, un tādējādi plānots sekmēt novadu reformu un stimulēt ekonomiku. 

"Krīzes apstākļos ieguldījumi ceļu infrastruktūrā ir īpaši nepieciešams un tālredzīgs lēmums.

Publiskās infrastruktūras attīstības projekti stimulē valsts ekonomiku, nodrošina darbavietas un nodokļu ienākumus valsts budžetā.

Turklāt papildu finansējums, lai atjaunotu un pārbūvētu sliktā stāvoklī esošos autoceļu posmus un tiltus, gan uzlabos satiksmes drošību uz ceļiem, gan pozitīvi ietekmēs uzņēmējdarbību būvniecībā un ar to saistītajās nozarēs, radot papildu ieņēmumus un saglabājot darbavietas," skaidroja satiksmes ministrs.

Saskaņā ar 2019. gada datiem par sliktiem un ļoti sliktiem Latvijā uzskatāmi gandrīz 40% asfaltēto autoceļu un vairāk nekā puse grants ceļu, bet kopējais finansējuma deficīts ceļu jomā lēšams ap 4 miljardiem eiro.

Šogad no valsts budžeta valsts autoceļu atjaunošanai piešķirts finansējums vairāk nekā 255 miljonu eiro apjomā. Papildus saņemtais finansējums no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem ļaus palielināt īstenojamo projektu skaitu un remontēto autoceļu kopgarumu, norādīja SM.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt