Spānijā samazinās jaunu Covid-19 gadījumu skaits; Austrijā maskas būs obligātas visiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Spānijā ar Covid-19 saslimušo skaits pārsniedzis Ķīnu, taču sāk samazināties jaunu gadījumu skaita pieaugums. Eksperti secina, ka noteiktie stingrie ierobežojumi, liekot palikt mājās un aizliedzot pat skriešanu parkos, ir nesuši rezultātus.  

Spānijā saslimušo skaita pieauguma tempi samazinās, bet situācija joprojām ir ļoti smaga – ap 800 jaunu nāves gadījumu un ap 7000 mirušo. Inficējies arī spāņu ārsts, kurš vada Covid-19 apkarošanas kampaņu.

Covid-19 izraisījis nāvi arī Vācijas zemes Hesenes finanšu ministram Tomasam Šēferam, kurš nav spējis tikt galā ar spriedzi, ko radījusi gaidāmā ekonomikas krīze, un izdarījis pašnāvību. Policija viņu atradusi līdzās dzelzceļa sliedēm. Viņš ļoti intensīvi strādājis, lai palīdzētu uzņēmumiem un centies mazināt krīzes ekonomiskās sekas.

Arī citviet vērojamas neparastas reakcijas. Nīderlandē kāds vīrietis speciāli klepojis virsū diviem policistiem, kliedzot, ka vēlas tos inficēt. Viņam piespriestas 10 nedēļas cietumā. Šādi gadījumi Nīderlandē ir bijuši vairāki.

Savukārt Austrija plāno ieviest obligātu prasību, ka visiem, kuri dodas iepirkties, ir jāuzliek sejas maskas. Tās izdalīs lielveikali. Austrija ir viena no valstīm, kur stingri ierobežojošie pasākumi tika ieviest jau salīdzinoši agri.

"Mēs paļausimies uz masku nēsāšanu. Es pilnībā apzinos, ka maskas ir kaut kas svešs mūsu kultūrai. Mēs zinām attēlus ar aziātiem lidmašīnās vai arī Āzijas tūristu grupas, kas šeit vienmēr šķita mazliet dīvainas. Tā nav daļa no mūsu kultūras, un tās būs lielas pārmaiņas. Bet tas ir jāveic, lai vēl vairāk samazinātu vīrusa izplatību," sacīja Austrijas kanclers Sebastians Kurcs.

Šāda prasība – obligāti likt masku, atrodoties publiskā vietā, – jau ieviesta Čehijā un Slovākijā. Bet ne visiem tas ir pieņemami – Bratislavā, piemēram nācās aizkavēt vilcienu, jo daži neapmierināti pasažieri atteicās likt maskas un uzbruka vilciena pavadoņiem un kontrolieriem.

Taču ir arī labas ziņas – britu zinātnieki kopā ar Mercedes F1 tehnisko komandu izstrādājuši jaunu elpināšanas ierīci – tā ir pa vidu starp skābekļa masku un mākslīgo plaušu, un tajā netiek izmantots ventilators, kuru tagad tik ļoti trūkst. Ja testi izrādīsies veiksmīgi – tos var ļoti ātri sākt ražot. 

Arī naftas cenas ir piedzīvojušas dramatisku kritumu. Klasiskā - Brent naftas cena ir vēsturiski zemākajā punktā pēdējo 20 gadu laikā: 22,5 ASV dolāri par barelu. Tas saistīts gan ar piedāvājuma palielināšanos, ko radījis cenu karš starp Saūda Arābiju un Krieviju, gan ar pieprasījuma samazināšanos. Un galvenokārt aviācijā, jo aviokompānijas vairs neveic reisus un degviela nav nepieciešama. Tiek veikti mazāk nekā no 20% no visiem lidojumiem. Eiropas Padome pirmdien arī apstiprināja Eiroparlamentā pagājušajā nedēļā pieņemto lēmumu –  aviokompānijām vairs nebūs jāveic tukšie lidojumi, lai tikai saglabātu savu laika nišu lidostā.

Šādas zemas naftas cenas ir arī smags trieciens ASV naftas ražotājiem.

KONTEKSTS:

Pasaulē izplatoties Covid-19, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs ieviesti stingri ierobežojumi - atcelti masu pasākumi, slēgtas robežas, skolas un citas iestādes.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti