Somijas ārsts uzskata, ka kovids vairs nav jāuzskata par bīstamu infekcijas slimību

Somijas Veselības un labklājības institūta vadītājs Mika Salminens uzskata, ka Covid-19 būtu jāsvītro no bīstamo infekcijas slimību saraksta. Ārsts domā, ka karantīna un izolācija vairs nepalīdzēs apturēt Covid-19 izplatību.

Somijas ārsts uzskata, ka kovids vairs nav jāuzskata par bīstamu infekcijas slimību
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Turklāt pašlaik šī slimība vairumam cilvēku vairs nedraud ar nāvi vai invaliditāti.

Vienlaikus Somijas Labklājības un veselības ministrija uzskata, ka ar slimības svītrošanu nevajadzētu steigties.

Nesenajā intervijā izdevumam MTV Somijas Veselības un labklājības institūta vadītājs Salminens apšaubīja nepieciešamību saglabāt Covid-19 bīstamo infekcijas slimību sarakstā.

Viņš sacīja, ka parasti šajā kategorijā tiek iekļautas infekcijas ar augstiem mirstības un invaliditātes rādītājiem. Bet pēc sabiedrības vakcinācijas Covid-19 rada nopietnu bīstamību tikai atsevišķiem cilvēkiem.

Somijas Veselības un labklājības institūts pieļauj, ka rudenī ir gaidāms vēl viens pandēmijas vilnis, bet apšauba, vai to var apturēt ar cilvēku ierobežošanu.

KONTEKSTS:

Kopš 2020. gada pavasara Latvija līdz ar citām Eiropas valstīm piedzīvoja vairākus Covid-19 uzliesmojumus.

Pērnā gada nogalē bažas sāka radīt Covid-19 vīrusa omikrona paveida izplatība, un vēlāk piedzīvots būtisks saslimstības vilnis, vienlaikus situācijai slimnīcās saglabājoties stabilai. Situācijai uzlabojoties, no aprīļa atcelta lielākā daļa Covid-19 epidemioloģiskās drošības pasākumu.

Latvijā Covid-19 saslimstības zemākais punkts bijis jūnija sākumā, bet pēc Jāņiem atsācies straujāks izplatības pieaugums. To saista ar cilvēku uzvedību un vīrusa jauna apakštipa izplatību.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti