No 1.jūnija 16 Šengenas valstu pilsoņi varēs ieceļot Igaunijā bez karantīnas

No 1.jūnija Igaunijā būs atļauts ieceļot 16 Šengenas valstu pilsoņiem, vairs neizvirzot viņiem Covid-19 krīzes dēļ noteikto prasību par obligātu 14 dienu karantīnu, nolēmusi valdība.

Līdztekus Latvijas un Lietuvas valstspiederīgajiem un personām ar uzturēšanās atļaujām, kam, ceļojot pa Baltijas valstīm, prasība par obligātu pašizolāciju vairs nav jāievēro kopš 15.maija, no nākamās nedēļas tā vairs netiks attiecināta arī uz ieceļotājiem no Austrijas, Čehijas, Francijas, Grieķijas, Islandes, Lihtenšteinas, Norvēģijas, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas, Somijas, Šveices, Ungārijas un Vācijas. 

Minētais karantīnas laiks joprojām būs obligāts, ieceļojot Igaunijā no Beļģijas, Dānijas, Īrijas, Itālijas, Lielbritānijas, Luksemburgas, Maltas, Nīderlandes, Portugāles, Spānijas un Zviedrijas. Tā ceturtdien sabiedriskajai raidorganizācijai ERR pastāstījis ārlietu ministrs Urmass Reinsalu.

Pēc viņa teiktā, šis saraksts, kas balstīts uz noteiktiem saslimstības kritērijiem, tiks pārskatīts reizi nedēļā. Un, ņemot vērā pašreizējās tendences, var prognozēt, ka minētās valstis pakāpeniski tiks no tā svītrotas.

KONTEKSTS:

Jaunais "Covid-19" koronavīruss sāka izplatīties 2019. gada nogalē Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka "Covid-19" sasniedzis globālās pandēmijas līmeni.

Daudzās valstīs pandēmijas ierobežošanai tika ieviesti stingri pulcēšanas ierobežojumi un noteikta karantīna, bet, situācijai uzlabojoties, dažas valstis ierobežojumus pamazām atceļ.

No 18. maija vairākās Eiropas valstīs tiek mīkstināti ar koronavīrusu saistītie ierobežojumi. Bet no 15. maija Latvijā atļauts atsākt starptautiskos pasažieru gaisa, jūras, autobusa un dzelzceļa pārvadājumus no Lietuvas un Igaunijas, kā arī uz Lietuvu un Igauniju. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti