Nav pazīmju par progresu «Brexit» sarunās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Eiropas Savienības un Lielbritānijas pārstāvji “Brexit” sarunās nav pauduši gatavību kompromisiem. Britu valdība arī turpina gatavošanos tā dēvētajam bezvienošanās breksitam un piešķīrusi papildus 2 miljardus mārciņu tā iespējamo negatīvo seku novēršanai.  

Eiropas Komisijas pārstāvji informēja, ka sarunās Briselē piedalījās Lielbritānijas premjerministra Borisa Džonsona padomnieks Deivids Frosts un Eiropas Komisijas amatpersonas, tostarp Latviju pārstāvošā Ilze Juhansone. Tā bijusi iepazīšanās tikšanās, kuras laikā abu pušu pozīcija nav mainījusies. 

Zināmu skaidrību par tālāko notikumu attīstību varētu sniegt iespējamā komisijas prezidenta Žana Kloda Junkera un Džonsona tikšanās tā dēvēto G7 valstu vadītāju samitā Francijas pilsētā Biaricā no 24. līdz 26. augustam.

Tikmēr britu valdība ziņo, ka papildu piešķirtie 2 miljardi mārciņu iespējamiem ārkārtas pasākumiem tiks izmantoti jaunas transporta un ostu infrastruktūras attīstīšanai, robežkontroles stiprināšanai un robežsargu skaita palielināšanai.

Finansējums būs pieejams arī medikamentu un citu produktu iepirkšanai ārkārtas gadījumos.

KONTEKSTS:

Bažas par "Brexit" bez vienošanās pieauga pēc tam, kad Boriss Džonsons premjera amatā nomainīja Terēzu Meju, kura atkāpās 7. jūnijā. Par aiziešanu no amata Meja paziņoja, kad viņas panāktā vienošanās par izstāšanos no Eiropas Savienības tika trīsreiz noraidīta parlamentā un arī sarunas ar opozīcijā esošajiem leiboristiem nenesa gaidīto kompromisu.  

Džonsons vērtēts visai pretrunīgi, tostarp Konservatīvās partijas vadošo politiķu vidū, galvenokārt tāpēc, ka aktīvi uzstāj uz Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības līdz 31. oktobrim, pieļaujot arī bezvienošanās scenāriju.

2016. gadā Lielbritānijā referendumā 52% britu nobalsoja par valsts izstāšanos no Eiropas Savienības (ES). Kopš tā laika tika strādāts pie Lielbritānijas un ES vienošanās par izstāšanās procesu. Savu piekrišanu tam deva ES valstis, taču piedāvāto vienošanos trīs reizes noraidīja britu parlaments. Lielbritānijai bija jāizstājas no ES 2019. gada 29. martā, taču aprīļa vidū Meja un pārējo ES valstu līderi vienojās par iespēju atlikt "Brexit" līdz 31. oktobrim. Meja gan pauda cerību, ka valsts pametīs bloku ātrāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti