Ķīnas vīruss izplatās tālāk

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Jaunais Ķīnas vīruss prasījis jau vairāk nekā simt cilvēku dzīvību, bet inficēšanās konstatēta četrarpus tūkstošiem. Lielākā daļa gadījumu ir Ķīnā, bet arī citviet pasaulē atklāj sasirgšanu, tā konstatēta vismaz 16 valstīs.    

Uhaņā, kur vīruss izcēlies, ielās gandrīz neviena nav. Galvenā dzelzceļa stacija ir slēgta, un daudzviet pilsētā cilvēkiem tiek mērīta temperatūra, lai pārliecinātos par viņu veselības stāvokli.

Visā valstī ieviesti būtiski satiksmes ierobežojumi un iedzīvotājiem ieteikts palikt mājās un nepulcēties publiskās vietās. Vairākās pilsētās Ķīnā arī noteikts valkāt sejas masku.

Savukārt Honkonga ierobežojusi vilcienu un prāmju satiksmi uz kontinentālo Ķīnu.

Arī Krievija reaģējusi, slēdzot vairākus robežpunktus un veicot papildu pārbaudes reģionos, kas atrodas tuvu Ķīnai.

Vīruss izplatījies arī citviet pasaulē, un saslimšana konstatēta vismaz 16 valstīs.

Šonedēļ pirmais gadījums ir Vācijas dienvidos. Tur kāds 33 gadus vecs vīrietis inficējies darbavietā, piedaloties apmācībās kopā ar kolēģi no Ķīnas. Zināms, ka ķīniete ir no Šanhajas, bet pirms kāda laika viņu apciemojuši vecāki no Uhaņas. Sieviete vīrusa simptomus pamanījusi, lidojot atpakaļ uz Ķīnu.

“Pacientam pašlaik klājas labi. Viņš atrodas karantīnā Švābingas klīnikā Minhenē. Tur viņš ir mediķu uzraudzībā. Notiek apstākļu izmeklēšana. Mēs arī sekojam līdzi jebkādiem simptomiem, kas varētu būt citiem uzņēmuma darbiniekiem,” informēja Bavārijas veselības ministre Melānija Humla.

Ārpus Ķīnas konstatēti vairāk nekā 50 saslimšanas gadījumi. Visvairāk inficēto ir Taizemē un Japānā, bet no Eiropas valstīm Francijā inficēti ir trīs, Vācijā viens cilvēks. Virkne valstu organizē savu pilsoņu repatriēšanu no Ķīnas reģioniem, kur vīruss izplatījies. Arī vairākās starptautiskajās lidostās notiek cilvēku ķermeņa temperatūras pārbaude.

Grūtības rada tas, ka vīrusu ir sarežģīti konstatēt. Inkubācijas periods ilgst no vienas līdz 14 dienām. Bez simptomiem cilvēks var neapzināties, ka ir inficējies, un vīrusu nodot tālāk. Saņemot sūtījumus no Ķīnas, inficēšanās ar koronavīrusu gan nav iespējama, jo tas nespēj ilgi izdzīvot ārējā vidē.  

KONTEKSTS:

2019. gada decembrī Ķīnā sākās jauna vīrusa izplatība. Jaunā vīrusa uzliesmojuma epicentrs ir Ķīnas centrālās daļas pilsēta Uhaņa, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pretēji sākotnējiem pieņēmumiem secināts, ka vīruss varētu tikt pārnests arī no cilvēka uz cilvēku.

Reģistrēto inficēto skaits turpina pieaugt, un 27. janvārī tiek ziņots par 2744 saslimušajiem un 106 mirušajiem. Lai nepieļautu vīrusa izplatību, Ķīna paziņojusi par valsts mēroga ierobežojumiem. Vīruss izplatījies arī ārpus Ķīnas: Japānā, Filipīnās, Dienvidkorejā, Taivānā, Taizemē, Vjetnamā, Saūda Arābijā, Singapūrā, ASV, un Austrālijā. Pirmie gadījumi identificēti arī Eiropā – Francijā.

Jaunā tipa koronavīrusa uzliesmojums radījis īpašu satraukumu, jo tas ir radniecīgs SARS jeb smagā akūtā respiratorā sindroma izraisītājam. SARS 2002. un 2003. gadā prasīja gandrīz 800 cilvēku dzīvības, pārsvarā kontinentālajā Ķīnā un Honkongā.

Francija valdība paziņojusi, ka tā ar tiešu avioreisu dzimtenē nogādās visus pilsoņus, kuri vēlēsies pamest jaunā koronavīrusa infekcijas pārņemto Ķīnas pilsētu Uhaņu. Francijas varas iestādes informēja, ka patlaban notiek iespējamo repatriantu apzināšana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti