Francijas varas iestādes informēja, ka patlaban notiek iespējamo repatriantu apzināšana.
“Pašlaik tiek aktīvi organizēta atgriešanās. Būs īpašs repatriācijas lidojums. Lidmašīnā atradīsies īpaša mediķu komanda, lai nomierinātu pilsoņus, atbildētu uz viņu jautājumiem un tos pārbaudītu. Protams, ideja ir nodalīt veselos ceļotājus no cilvēkiem ar slimības simptomiem un nodrošināt individuālu aprūpi,” pastāstīja Francijas veselības aģentūras direktors Žeroms Salamons.
Francijā varētu atgriezties no dažiem desmitiem līdz dažiem simtiem cilvēku. Atļauju viņiem pamest no ārpasaules noslēgto pilsētu devušas arī Ķīnas Tautas Republikas varas iestādes.
Jau iepriekš par šādu plānu paziņoja arī Amerikas Savienoto Valstu varas iestādes, taču nav skaidrs, kad lidojums varētu notikt.
KONTEKSTS:
2019. gada decembrī Ķīnā sākās jauna vīrusa izplatība. Jaunā vīrusa uzliesmojuma epicentrs ir Ķīnas centrālās daļas pilsēta Uhaņa, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pretēji sākotnējiem pieņēmumiem secināts, ka vīruss varētu tikt pārnests arī no cilvēka uz cilvēku.
Reģistrēto inficēto skaits turpina pieaugt, un 27. janvārī tiek ziņots par 2744 saslimušajiem un 80 mirušajiem. Lai nepieļautu vīrusa izplatību, Ķīna paziņojusi par valsts mēroga ierobežojumiem. Vīruss izplatījies arī ārpus Ķīnas: Japānā, Filipīnās, Dienvidkorejā, Taivānā, Taizemē, Vjetnamā, Saūda Arābijā, Singapūrā, ASV, un Austrālijā. Pirmie gadījumi identificēti arī Eiropā - Francijā.
Jaunā tipa koronavīrusa uzliesmojums radījis īpašu satraukumu, jo tas ir radniecīgs SARS jeb smagā akūtā respiratorā sindroma izraisītājam. SARS 2002. un 2003. gadā prasīja gandrīz 800 cilvēku dzīvības, pārsvarā kontinentālajā Ķīnā un Honkongā.