Ķīna cenšas ierobežot jaunā bīstamā vīrusa izplatību

Ķīnas Tautas Republikas varas iestādes īsteno plašu pasākumu plānu jaunās bīstamā vīrusa infekcijas ierobežošanai. Tā ir līdzīga tā dēvētajai smagā akūtā  respiratoriā sindroma infekcijai, kas 2002. un 2003. gadā prasīja vairāk nekā 600 cilvēku dzīvības.

“Kopš vīrusa infekcijas uzliesmojuma Ķīna ir nopietni un profesionāli izturējusies pret šo problēmu. Ir izstrādāts stingrs profilakses un kontroles plāns, tiek veltītas lielas pūles pacientu ārstēšanai,” paziņoja Ķīnas Ārlietu ministrijas pārstāvis Gengs Šuangs.

“Tiek kontrolētas personas, kurām bijis ciešs kontakts ar pacientiem, veikta padziļināta epidemioloģiska izmeklēšana un savlaicīgi izplatīta būtiska informācija par slimības novēršanu un kontroli,” informēja Gengs Šuangs.

Ķīnas mediji vēsta, ka līdz šim brīdim jau konstatēti 224 inficēšanās gadījumi.

Mediķi konstatējuši, ka koronavīruss var tikt nodots no cilvēka cilvēkam, un tas palielina tā straujākas un plašākas izplatīšanās iespējamību. Vīrusa izraisītā pneimonija izplatās laikā, kad Ķīnā ir Mēness kalendāra Jaunā gada brīvdienas un miljoniem cilvēku dodas ceļojumos ar vilcieniem un lidmašīnām, un tas vēl vairāk palielina iespējamās epidēmijas risku.

Tāpēc arī Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins norādījis, ka draudi jāuztver nopietni, un aicinājis valdību īstenot visus iespējamos pasākumus pret šīs slimības uzliesmojumu.

Trešdien īpašu šai problēmai veltītu sanāksmi sasauks arī Pasaules Veselības organizācija.   

KONTEKSTS:

Ķīnā turpina pieaugt nezināmā vīrusa izplatība. Tas līdzīgs SARS jeb smagajam akūtajam respiratorajam sindromam. Līdz šim miruši trīs cilvēki.

Par vīrusa uzliesmojuma epicentru uzskata Ķīnas pilsētu Uhaņu. Ar vīrusu inficētie konstatēti Taizemē, Japānā un Dienvidkorejā.  Pastiprinātas pārbaudes arī dažās Taizemes un ASV lidostās, kā arī Honkongā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti