Covid-19 pandēmijā Itālijā rekordliels jaunu nāves gadījumu skaits

Itālija sestdien paziņoja par 793 jauniem nāves gadījumiem no koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19, kas ir rekordliels jaunu nāves gadījumu skaits vienas dienas laikā kopš uzliesmojuma sākuma.

Kopējais no Covid-19 mirušo skaits Itālijā ir pieaudzis līdz 4825, un tie ir 38,3% no pasaules kopējā Covid-19 upuru skaita.

Mirušo skaits koronavīrusa uzliesmojumā Lombardijas reģionā valsts ziemeļos pārsniedzis 3000. Tās ir teju divas trešdaļas no visiem nāves gadījumiem Itālijā.

Pandēmijas upuru skaits pieaudzis, neraugoties uz daudzajiem valdības pasākumiem, lai vīrusa izplatību ierobežotu, arī nosakot stingras sociālās distancēšanās prasības.

Vidusjūras valsts ar 60 miljoniem iedzīvotāju dzīvo stingrā karantīnas režīmā kopš 12.marta, kad tika aizliegta pulcēšanās sabiedriskās vietās, bet vairums veikalu slēgti.

Policisti sestdien lielā skaitā bija redzami Romas ielās, pārbaudot dokumentus un piespriežot naudassodus tiem, kas ārpus mājas atradās bez nopietna iemesla, tāda kā došanās pēc pirkumiem.

Skrējējiem pieprasīts skriet tikai ap savu māju kvartāliem, parki un pludmales ir slēgtas, bet valdība gatavojas tam, ka skolas un citas iestādes būs slēgtas arī vasaras mēnešos.

Sestdien publiskotie dati liecina, ka nāves gadījumi pamatā ir valsts turīgajā ziemeļdaļā. Šī apgabala pasaules klases veselības aprūpes sistēmā sākušas parādīties plaisas, bet salūzusi tā nav.

Veselības aprūpes sistēma Itālijas ziemeļos ir krietni labāka nekā salīdzinoši trūcīgākajā dienviddaļā, kur katrā no reģioniem reģistrēti vien daži desmiti nāves gadījumu.

Lacio reģionā, kurā ietilpst arī galvaspilsēta Roma, reģistrēti 50 nāves un 1190 inficēšanās gadījumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti