Covid-19 ASV varētu prasīt 240 000 cilvēku dzīvību

Covid-19 ASV varētu prasīt vismaz 240 tūkstošus cilvēku dzīvību. Baltais nams arī brīdina, ka vissmagākās būs nākamās divas nedēļas. 

ASV prezidents Donalds Tramps preses konferencē Baltajā namā pandēmiju nodēvēja par mēri un aicināja valsts iedzīvotājus sagatavoties gaidāmajām problēmām. Viņš jau svētdien līdz 30. aprīlim pagarinājis Covid-19 vīrusa dēļ noteiktos ierobežojumus. Prezidents aicināja cilvēkus palikt mājās un ievērot sociālo distancēšanos.

Tikmēr Džona Hopkinsa universitātes pārstāvji informē, ka pēdējo 24 stundu laikā valstī miruši 865 slimnieki, bet infekcija konstatēta vēl 24 ar pusi tūkstošiem cilvēku. ASV ar vīrusu kopumā inficējušies jau vairāk nekā 188 tūkstoši cilvēku, un tas ir gandrīz divas reizes vairāk nekā pandēmijas Eiropas epicentrā Itālijā. Īpaši smaga situācija ir Ņujorkā, un ASV valdība uz pilsētu nosūtījusi kuģi - kara hospitāli. Ar tā palīdzību varas iestādes cer atslogot pārpildītās slimnīcas.

Patlaban pasaulē ar vīrusu inficēti vairāk nekā 858 tūkstoši cilvēku, un gandrīz 190 tūkstoši Covid-19 nēsātāju ir ASV. Otro vietu ar 105 tūkstošiem gadījumu ieņem Itālija, un tikai par 10 tūkstošiem mazāk inficēto ir Spānijā. Starptautisko veselības aizsardzības organizāciju apkopotie dati liecina, ka vīruss strauji izplatās arī Vācijā, kur apstiprināts 71 tūkstotis gadījumu, un Francijā, kur reģistrēti 52 tūkstoši inficēto.

Tikmēr vairākas Eiropas valstis pastiprinājušas pandēmijas dēļ noteiktos ierobežojumus. Nīderlandes valdība informē, ka skolas, restorāni, bāri, muzeji un frizētavas būs slēgti vismaz līdz 28. aprīlim, bet sabiedriska pulcēšanās aizliegta līdz 1. jūnijam. Savukārt Polijā, lai ierobežotu jauniešu pulcēšanos, bērni un jaunieši vecumā līdz 18 gadiem varēs pamest mājas tikai pieaugušā pavadībā. Tiks arī slēgti skaistuma saloni, tetovēšanas saloni, parki, pludmales un lielākā daļa viesnīcu.

KONTEKSTS:

Pasaulē izplatoties Covid-19, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs ieviesti stingri ierobežojumi - atcelti masu pasākumi, slēgtas robežas, skolas un citas iestādes.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti