Sadaļas Sadaļas

Cilvēki tic mācītājam un ģimenes ārstam: kā vienam Lietuvas novadam izdevies vakcinēt 80% iedzīvotāju

Akmenes novads, kas atrodas pie pašas Latvijas robežas, kļuvis par vienu no līderiem Lietuvas iedzīvotāju vakcinācijā pret Covid-19. Pašvaldība lepojas, ka pret bīstamo slimību jau izdevies sapotēt gandrīz 80% pieaugušo iedzīvotāju, kas ir otrs labākais rādītājs Lietuvā.

“Vecuma grupā no 25 līdz 80 gadiem mums vakcinēti jau gandrīz 80%; pilna imunitāte, pieskaitot tos, kas jau pārslimojuši, ir ap 70% iedzīvotāju,” raidsabiedrībai “LRT” stāsta Akmenes pašvaldības vadītājs Vitālijs Mitrofanovs.

Vakcinēto iedzīvotāju īpatsvars vecuma grupā virs 18 gadiem

Tikai vakcīna var mūs glābt

“Mēs jau no pirmās dienas uz to visu raudzījāmies ļoti nopietni. Jau pirmā viļņa laikā izveidojām operatīvo grupu. Tajā ietilpa sociālo un veselības aprūpes nodaļu vadītāji, pagastu vadītāji,” informē Mitrofanovs.

“Mēs piesaistījām visu medicīnas iestāžu vadītājus, jo mūsu reģionā, kā es saku, gados veci cilvēki tic mācītājam un ģimenes ārstam. Tāpēc nepieciešams, lai tieši viņi pārliecinātu cilvēkus par vakcinēšanos, stāstītu, ka nav citas iespējas, kā izkļūt no karantīnas, un tikai vakcīna var mūs glābt.”

Akmenes pašvaldības vadītājs Vitālijs Mitrofanovs

Iedzīvotāju informēšanas kampaņā liela loma bijusi ģimenes ārstiem un viņu palīgiem.

“Ģimenes ārstu palīgi zvanīja saviem pacientiem un nemitīgi aicināja ierasties uz vakcinēšanos, kā arī ievāca informāciju par tiem, kas nevar ierasties. Jau no pirmajām dienām mums bija mobilā brigāde, kas izbrauca pie gados veciem cilvēkiem un cilvēkiem ar kustību traucējumiem.”

Nākamais uzdevums: skolēnu vakcinācija

“Tāpat mēs nodrošinājām, ka uz visiem uzņēmumiem, kas pauda šādu vēlmi, izbrauca mediķu komanda un veica vakcināciju. Mūs ielaida lielajos uzņēmumos, viņi paši izteica šādu vēlmi.

Viņu darbā ir zināma specifika. Ja saslimst ķirurgs, viņa vietā nevar atnākt pediatrs un veikt operāciju. Tāpat ir arī ražošanas uzņēmumos, kur vienu specifisku darbu nevar aizstāt ar citu,” norāda Akmenes novada vadītājs Mitrofanovs.

Akmenes novadā ietilpstošā Naujoji Akmene ir ievērojams rūpniecības centrs, kur galvenais bizness ir cementa ražošana.

Akmenes novads atrodas pie Latvijas robežas

Mitrofanovs spriež, ka tagad nākamais uzdevums ir nodrošināt, lai tiktu vakcinēti pusaudži vecumā no 12 līdz 19 gadiem.

“Skolēniem pirms mācību gada sākuma 1. septembrī jāveic veselības pārbaudes. Mēs veicām sarunas ar pediatriem, lai pārbaudes laikā visiem piedāvātu iespēju vakcinēties (bērniem tas nevar būt obligāti).

Būtu labi, ja katru nedēļu varētu saņemt ziņas, cik bērniem ir veiktas pārbaudes un cik ir vakcinējušies. Ja būs liela starpība, vajadzēs vēl parunāt ar ārstiem,” spriež Mitrofanovs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt