Pasaules panorāma

Kā attīstījās migrācijas krīze pie Polijas un Baltijas robežām

Pasaules panorāma

Pasaules panorāma

Minskā turpina pulcēties migranti

Baltkrievu žurnāliste: Minskā turpina pulcēties migranti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Lai gan tūkstošiem migrantu ir devušies uz Baltkrievijas robežu ar Poliju, Lietuvu un Latviju, arī galvaspilsētā Minskā joprojām var sastapt daudz “tūristu” no Tuvo Austrumu valstīm, kas nogaida īsto brīdi, lai mēģinātu nelikumīgi šķērsot Eiropas Savienības robežu.

Baltkrievu žurnāliste Hanna Ļubakova sarunā ar LTV raidījumu “Pasaules panorāma” stāsta, ka Minskas centrā joprojām turpina pulcēties jaunas migrantu grupas.

“Minskā ierodas arvien vairāk migrantu. Viņi bija izplatījuši pašu filmētu video, kurā tiešraidē raidīja šo pulcēšanos – cilvēki ar guļammaisiem, teltīm, ar bērniem, un viņi savā starpā diskutēja par to, kā dosies uz robežu,” norāda Ļubakova.

“Es paredzu, ka uz robežu dosies vēl vairāk cilvēku. Viņi lido uz Minsku, bet viņu mērķis ir robeža.

Jautājums ir, kā viņi tiek uz robežu. Bija informācija, ka viņi brauc ar taksometriem un citos veidos. Un jau iepriekš mēs redzējām migrantus guļot Minskas ielās, ļoti sliktos apstākļos, meklējot patvērumu iepirkumu centros, bez naudas, jo daudzi nevar atļauties viesnīcu. Par to stāsta daudzi Minskas iedzīvotāji.”

Par migrantu pulcēšanos Minskā ziņo arī Polijas mediji.

Baltkrievijas varasiestādes apgalvo, ka ieceļotāji ir “tūristi”, kas likumīgi ieradušies Baltkrievijas teritorijā.

Pie prestižā Minskas tirdzniecības centra “Galereja” durvīm ir parādījusies zīme, kas aizliedz ienākt tirdzniecības centrā tūristiem ar mugursomām.

Šis vēstījums ir mērķēts uz “tūristiem” no Tuvo Austrumu valstīm, kas kavēja laiku tirdzniecības centros. Daži pastaigājās pa veikaliem, citi sēdēja uz grīdas.

“Es viņus vadāju. Viņi brauc uz tirgu, lai nopirktu drēbes, uz veikaliem, viesnīcu,” Polijas ziņu aģentūrai “PAP” stāsta kāds Minskas taksists.

Viņš pats ar migrantu vešanu uz robežu nenodarbojas, bet zina savus kolēģus, kas to dara.

Brauciens no Minskas līdz robežai maksājot kādus 200 līdz 300 dolāru. Migranti dodas tieši uz mežu, jo viņiem viedtālruņa kartē jau ir atzīmēta vajadzīgā vieta.

KONTEKSTS:

2021. gada vasarā ievērojami palielinājās migrantu skaits, kas no Baltkrievijas cenšas nelikumīgi iekļūt Latvijas, Lietuvas un Polijas teritorijā. Lielākā daļa migrantu ir ieradušies no Irākas.

Baltijas valstu un Polijas amatpersonas norādīja, ka Baltkrievijas varas iestādes apzināti neliek šķēršļus robežas šķērsošanai, lai tādējādi sodītu šīs valstis par atbalstu Baltkrievijas opozīcijai un sankcijām pret Aleksandra Lukašenko režīmu.

Eiropas Savienība šādu rīcību raksturo kā hibrīdkara izvēršanu un sola palīdzēt stiprināt ES ārējo robežu.

Latvijas valdība no 11. augusta izsludinājusi ārkārtējo situāciju pierobežā ar Baltkrieviju, vēlāk to pagarināja līdz līdz 10. februārim. Latvija arī plāno pasteidzināt Latvijas–Baltkrievijas robežas infrastruktūras izbūvi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti