Baltijas valstis vienojušās par koordinētu atbildi uz Baltkrievijas izraisīto migrantu krīzi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 10 mēnešiem.

Lietuvas, Latvijas un Igaunijas aizsardzības ministri vienojušies saskaņot visu trīs valstu atbildi uz migrantu krīzi, ko viņi nodēvēja par Baltkrievijas hibrīduzbrukumu Baltijas valstīm, Eiropas Savienībai un NATO.

Lietuvas robežu no Baltkrievijas puses šajā gadā sasniedzis rekordliels nelegālo migrantu skaits – vairāk nekā 3000.

Lietuvas aizsardzības ministrs Arvīds Anušausks, Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Igaunijas aizsardzības ministrs Kalle Lānets trešdien videokonferencē apsprieduši drošības situācijas pasliktināšanos reģionā saistībā ar neregulāro migrantu plūsmas pieaugumu uz Eiropas Savienības ārējās robežas.

“Pašlaik pie robežas vērojamā situācija ir ne tikai migrantu krīze; tas ir hibrīdkara uzbrukums Eiropas Savienībai, NATO un it īpaši Baltijas valstu stabilitātei,” teica Anušausks.

“Pret šo hibrīduzbrukumu nepieciešama vienota un koordinēta Baltijas valstu atbilde.”

Anušausks pateicās Latvijai un Igaunijai par sniegto atbalstu Lietuvas robežas ar Baltkrieviju stiprināšanai.

Latvija uz Lietuvu nosūtījusi 30 robežsargus un humāno palīdzību – teltis, gultas, ģeneratorus un citas migrantu izmitināšanai nepieciešamas lietas.

Savukārt Igaunija Lietuvai nosūtīs dzeloņstieples 100 kilometru garumā.

Viļņā tikmēr ceturtdien bija ieradusies Irākas Ārlietu ministrijas delegācija, kas tikusies ar Lietuvas ārlietu ministru Gabrieļu Landsberģi, un abas puses pārrunāja iespējamos risinājumus.

Lietuvas valdības vadītāja Ingrīda Šimonīte atzina, ka ātrs risinājums nav gaidāms. "Nebūs tā, ka Irākas delegācija savāks lidmašīnā un aizvedīs vairākus simtus cilvēku, jo viņus vispirms nepieciešams identificēt," atzina Šimonīte.

Lietuva arvien uzskata, ka migrantu plūsma ir kaimiņos esošās Baltkrievijas veicināta, jo Lietuva līdz šim ļoti asi un kritiski izturas pret Aleksandra Lukašenko režīmu, izmitinot arī režīma disidentus.

KONTEKSTS:

2021. gada vasarā ievērojami palielinājies migrantu skaits, kas no Baltkrievijas cenšas iekļūt Lietuvas teritorijā. Lielākā daļa migrantu ir bēgļi no Irākas, Sīrijas un Afganistānas.

Lietuvas amatpersonas uzskata, ka Baltkrievijas varasiestādes apzināti neliek šķēršļus robežas šķērsošanai, lai tādējādi sodītu Lietuvu par atbalstu Baltkrievijas opozīcijai un sankcijām pret Aleksandra Lukašenko režīmu. Lietuva šādu rīcību raksturo kā hibrīdkara izvēršanu pret Eiropas Savienību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti