Dienas ziņas

Lielvircavas kultūras nams – mantojums jaunajam novadam

Dienas ziņas

27% ģimenes ārstu – pensijas vai pirmspensijas vecumā

Lietuvas robežsargi lūdz izsludināt ārkārtas stāvokli

Lietuvā izsludina ārkārtējo situāciju saistībā ar imigrantu pieplūdumu no Baltkrievijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Lietuvas robežsargi pagājušajā diennaktī aizturējuši nepieredzēti lielu nelegālo migrantu skaitu – 150 cilvēkus, kuri centušies iekļūt valstī no Baltkrievijas. Tas ir trīs reizes vairāk nekā jebkad iepriekš diennakts laikā.

Lietuvas valdība piektdien vakarā saistībā ar imigrantu pieplūdumu nolēma izsludināt ārkārtējo situāciju. Situācijas risināšana uzdota iekšlietu ministrei Agnei Bilotaitei. Ministre uzskata, ka ārkārtējās situācijas noteikumi palīdzēs operatīvāk reaģēt uz šo krīzi. Piemēram, pašvaldībām būs pienākums ierādīt telpas imigrantu izmitināšanai.

Ieceļotāju vidū ir cilvēki, kas ieradušies no Afganistānas, Kamerūnas, Sīrijas un Irākas. Lielākā daļa no ieceļojušajiem lūguši patvērumu Lietuvā. Tagad visiem veikti Covid-19 testi un migranti atrodas karantīnā, līdz tiks uzsākta patvēruma izskatīšanas procedūra.

Šogad kopumā Lietuvā no Baltkrievijas ieradušies jau vairāk nekā 800 migrantu, salīdzinot ar 81 migrantu 2020. gadā un 46 migrantiem 2019. gadā. Lielākā daļa migrantu ir Irākas pilsoņi, ziņo LRT.lt.

Lietuvas amatpersonas norādījušas, ka pie nelegālo robežšķērsotāju pieplūduma vainojama Baltkrievija.

Pēc tam, kad Eiropas Savienība noteica starptautiskās sankcijas pret Minsku, valsts autoritārais vadītājs Aleksandrs Lukašenko apsolīja, ka vairs neaizkavēs kontrabandas un nelegālo migrantu plūsmu pāri Baltkrievijas robežai.

Kopš tā laika Lietuvā cenšas iekļūt nepieredzēti daudz cilvēku. Gatavojoties tam, ka šāda tendence turpināsies, Lietuvā izbūvēta jauna migrantu nometne un Viļņa novirzījusi vairākus miljonus eiro tam, lai uzlabotu drošību pie robežas ar Baltkrieviju.

Tagad ieradusies arī Eiropas Savienības robežsardzes aģentūras “Frontex” ekspertu grupa. Eksperti ir no Francijas, Ungārijas un Vācijas. Viņu uzdevums ir palīdzēt lietuviešiem patrulēt tādos posmos, kuros kontrole ir mazāka. Līdz jūlija vidum kopumā Lietuvā ieradīsies 30 šādi eksperti, kuriem līdzi būs arī savi īpaši aprīkotie transportlīdzekļi un ieroči.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti