Augstlēcēja Turķe kļūst par U-18 pasaules vicečempioni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 10 mēnešiem.

Augstlēcēja Ieva Turķe piektdien Kolumbijā izcīnīja sudraba godalgu U-18 pasaules čempionātā, liecina organizatoru informācija. Latvijai tā bija jau otrā medaļa Kali notiekošajā jauno vieglatlētu forumā, jo dienu iepriekš par bronzas laureāti kļuva  šķēpmetēja Laine Donāne.

(papildināts ar Patrika Gailuma iekļūšanu finālā šķēpmešanā puišiem)
Turķe sasniedza personisko rekordu un otro vietu ieguva ar 1,82 metrus augstu lēcienu. Pārliecinoši par čempioni kļuva čehiete Mihaela Hruba ar rezultātu 1,90 metri.

Ar rezultātu 1,82 metri sacensības noslēdza trīs sportistes, taču mazākais mēģinājumu skaits lielākajā augstumā palīdzēja Turķei pakāpties uz goda pjedestāla sudraba pakāpiena. Bronzu ar tādu pašu rezultātu nopelnīja vēl viena Čehijas vieglatlēte Lada Pejhalova.

Turķe pēc sacensībām atzina, ka jūtas fantastiski un ir patiesi laimīga, jo par medaļu pirms došanās uz Kolumbiju pat nedomāja.

"Mans mērķis bija fināls, bet tagad te stāvu uz pjedestāla un varu aptaustīt sudraba medaļu. Nevaru tam noticēt, tas ir fantastiski," rīkotājiem teica personisko rekordu par diviem centimetriem labojusī Turķe.

Latviju Kali pārstāv arī šķēpmetējs Patriks Gailums, kurš sestdien pārvarēja kvalifikāciju un iekļuva finālā, kas risināsies čempionāta noslēgumā svētdien. Latvijā tobrīd jau būs nakts uz pirmdienu.

Gailums pirmajā ieskaitītajā mēģinājumā sasniedza 74,23 metrus, ar ko pietika kvalifikācijas normatīva - 73 metru - sasniegšanai. Kvalifikācijā Gailums sasniedza 10. labāko rezultātu, bet līderis ar 79,04 metriem bija Herkuless van Vūrens no Dienvidāfrikas.

Vairāki Latvijas vieglatlēti piektdien Eskilstūnā, Zviedrijā, startēja U-20 Eiropas čempionātā. Skrējēja Sindija Bukša priekšsacīkstēs finišēja pēc 24,47 sekundēm un ar sasniegtu personisko rekordu iekļuva pusfinālā 200 metru distancē. Priekšsacīkstēs Bukša ierindojās 16. vietā 24 dalībnieču konkurencē un pēdējā tika sestdien paredzētajā pusfinālā. Savukārt Gatis Kupčs 800 metru distancē finišēja pēc minūtes un 54,64 minūtēm un ierindojās 26. vietu 34 dalībnieku konkurencē.

Uz Eskilstūnu devās 11 Latvijas sportisti, no kuriem lielākās cerības saista ar šķēpmetēju Aneti Kociņu, kurai ir šosezon otrais labākais rezultāts pieteikto dalībnieču vidū. Kociņai kvalifikācija paredzēta sestdien, kad startēs arī soļotājs Artūrs Makars 10 000 metros. U-20 Eiropas čempionāts beigsies svētdien.