Rīta Panorāma

Saruna ar AS "Latvijas valsts meži" pārstāvi Tomasu Kotoviču un Cūkmenu

Rīta Panorāma

Zinātnieki pietuvojušies iespējai prognozēt Saules uzliesmojumus

Intervija ar Latvijas hokeja izlases kapteini Kasparu Daugaviņu

Hokeja izlases kapteinis Daugaviņš: Četras uzvaras čempionātā ir diezgan labs līmenis

Uzvarot četrās spēlēs grupas kārtā, Latvijas hokeja izlase apliecināja diezgan labu līmeni pasaules čempionātā, lai arī komanda pārdzīvoja palikšanu ārpus ceturtdaļfināla, piektdien Latvijas Televīzijā pastāstīja valstsvienības kapteinis Kaspars Daugaviņš. 

Ne viss komandai izdevās, bet Latvijas izlase nepadevās un mācēja izvilkt uzvaru grūtās cīņās, līdz pēdējai grupas turnīra dienai saglabājot cerības tikt ceturtdaļfinālā. Palikšana ārpus izslēgšanas spēlēm gan bija rūgta, jo ceturtdaļfināls izlasē tika izvirzīts kā mazais mērķis.

"Vienmēr sāpīgi, ja netiec līdz tam, ko esi ieplānojis," sacīja Daugaviņš.

Visvairāk kapteini priecē kopš pērnā bronzas gada komandas nemainīgais raksturs,

jo hokejisti viens par otru cīnījās katrā epizodē. Jau čempionāta sākums Latvijas hokejistiem izvērtās pārbaudījumiem bagāts, un pirmajā spēlē tikai pagarinājumā izdevās uzveikt poļus, kas turnīra noslēgumā vietu elitē zaudēja.

Polijas izlase latviešus nepārsteidza, jo komanda gaidīja smagu cīņu, bet bija redzams, ka turnīra sākums radīja spēlētājiem spriedzi, un arī veiksme bija pretinieku sabiedrotā, pastāstīja Daugaviņš. Viņš uzsvēra, ka svarīgākais bija izvilkt mačā uzvaru, lai čempionātu sāktu uz labas nots. 

Savukārt pēc neveiksmīgās zaudētās spēles pret Zviedriju, ielaižot trīs vārtus 26 sekundēs, komandas speciālisti palīdzēja hokejistiem saglabāt vēsu prātu. Ja pēc lieliem zaudējumiem nākamajā dienā var nolaisties rokas, tad Latvijas izlase pēc atsevišķām izgāšanās epizodēm spēja saņemties labākam turpinājumam, uzsvēra Daugaviņš. 

Gatavošanās posms pirms čempionāta valstsvienībai nebija vienkāršs, un Daugaviņš to raksturoja kā koku ar diviem galiem. 

No vienas puses, pozitīvi, ka ne visi varēja uzreiz iesaistīties izlases darbā, jo tas nozīmē, ka hokejisti spēlē klubos, kas cīnās par čempionu tituliem. Tajā pašā laikā ilgāka kopā darbošanās izlases treniņos būtu ļāvusi komandai labāk saspēlēties veiksmīgākam sniegumam pasaules čempionātā, tajā skaitā darbībām skaitliskajā vairākumā.

"Turnīrs pierādīja, ka tomēr tā saspēlētība, ja esi divus mēnešus kopā treniņos un visām draudzības spēlēm izej cauri ar vairākuma iespēlēm, tad šoreiz mums tā varbūt pietrūka un drusciņ iegrieza, bet nebija jau arī tik traki. Bija vairāk labo un pozitīvo momentu nekā slikto," teica Daugaviņš.

Latvijas izlase septiņās spēlēs realizēja vienu no 22 vairākumiem, un pieticīgo rādītāju Daugaviņš izskaidroja ne tikai ar gatavošanās procesa īpatnībām, bet arī ar svarīgu spēlētāju iztrūkumu. Jau turnīra sākumā ir svarīgi rezultatīvi nospēlēt vairākumā, lai pretinieki to respektētu, bet, redzot konkurentu pieticīgos realizācijas rādītājus, sāncenši atļaujas spēlēt vēl agresīvāk.

Vairākuma izspēlēs Latvijas izlasei bija daudz iespēju, bet pietrūka aukstasinības pēdējai piespēlei vai pēdējam metienam,

paskaidroja Daugaviņš. Kapteinis atzina, ka tas būs viens akcents, pie kā piestrādāt, gatavojoties nākamajam turnīram olimpiskajā kvalifikācijā. Savukārt spēle mazākumā Latvijas izlasei ne pirmo gadu bija labā līmenī.

Liels ieguvums pasaules čempionāts ir tajā debitējušajiem hokejistiem, un viņi padarīs stiprāku arī valstsvienību, krājot nozīmīgu pieredzi. Debitanti ir augsta līmeņa spēlētāji, kas ar katru dienu kļuva arvien labāki, un pēdējās spēlēs pret Slovākiju un ASV deva laukumā komandai lielāko enerģiju, sacīja kapteinis.

Kaspars sagaida, ka izlase saglabās vēlmi uzvarēt un spēlētāju ziedotajā brīvajā laikā būt visiem kopā. Latvijai ir jātic saviem spēkiem, lai 2026. gadā dotos uz ziemas olimpiskajām spēlēm, kas mazām valstīm sporta spēlēs ir unikāls sasniegums, atgādināja Daugaviņš. 

Pēc pasaules čempionāta pilnīgi atslēgties no hokeja Daugaviņam gan nav iespējams, jo sāk raisīties nākamās domas par augustu, kad sāksies olimpiskā kvalifikācija. Pēc atgriešanās no pasaules čempionāta kapteinim jāsaved kārtībā ķermenis, jāatvelk elpa un jāsāk trenēties nākamajam turnīram. 

Pasaules čempionāts Prāgā vēl turpināsies sestdien un svētdien attiecīgi ar pusfināliem un finālspēlēm par medaļām. Visas atlikušās spēles varēs redzēt tiešraidē LTV7 un LSM.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa Punkti
Kanāda
Kanāda
19
Šveice
Šveice
17
Čehija
Čehija
16
Somija
Somija
10
Austrija
Austrija
7
Norvēģija
Norvēģija
6
Dānija
Dānija
6
Lielbritānija
Lielbritānija
3
B grupa Punkti
Zviedrija
Zviedrija
21
ASV
ASV
16
Vācija
Vācija
15
Slovākija
Slovākija
12
Latvija
Latvija
9
Kazahstāna
Kazahstāna
6
Francija
Francija
4
POLIJA
POLIJA
1

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti