Vairākos sporta veidos kritizē vieglatlētu lēmumu par naudas balvām olimpiskajās spēlēs

Olimpiskajās spēlēs visiem sporta veidiem būtu jāseko vienotai nostājai, tādēļ vieglatlētu pieņemtais atsevišķais lēmums nodrošināt Parīzē čempioniem naudas balvas ir pretrunā solidaritātes principiem, uzskata vairāku starptautisko sporta federāciju vadītāji. 

Pasaules vieglatlētikas jumtorganizācijas "World Athletics" prezidents Sebastjans Ko aprīlī pavēstīja, ka Parīzes spēļu čempioni katrā disciplīnā saņems 50 000 dolāru naudas balvu. Savukārt četrus gadus vēlāk Losandželosas olimpiskajās spēlēs vieglatlētikā paredz prēmēt visus medaļu ieguvējus. 

Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) prezidents Davids Lapartjēns uzskata, ka olimpiskajās spēlēs ir svarīgāk nodrošināt iespējas maksimālam sportistu skaitam. Vieglatlētikā naudas balvām plāno izmantot finanses, ko katra sporta veida federācija saņem no Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) kā daļu no olimpisko spēļu nodrošinātajiem ienākumiem. 

"Olimpiskais gars nozīmē sadalīt ienākumus, lai pasaulē vairāk sportistu varētu startēt. Ja koncentrēsim naudu topa sportistiem, visā pasaulē sportistiem zudīs daudz iespēju," žurnālistiem teica Lapartjēns. 

Savukārt pasaules airēšanas jumtorganizācijas "World Rowing" vadītājs Žans Kristofs Rolāns uzsvēra, ka vieglatlētu lēmums ir jārespektē, tomēr

olimpiskās spēles nav kāda atsevišķa sporta veida pasākums, bet gan visiem iesaistītajiem kopīgs notikums.

Tādēļ Rolāns būtu vēlējies, lai federācijas apspriestos, pirms kāda no tām pieņem radikālu lēmumu. 

"Šis lēmums [vieglatlētikā] skar ne tikai sportistus. Tam ir arī cita ietekme," uzsvēra Rolāns.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) iepriekš pavēstīja, ka starptautisko sporta federāciju un nacionālo olimpisko komiteju kompetencē ir izlemt par piemērotākajiem risinājumiem un sporta veida attīstību. Lielākajā daļā valstu laureāti var rēķināties ar prēmijām, kam finansējumu nodrošina valstu valdības vai nacionālās olimpiskās komitejas, bet nekad iepriekš olimpiskajās spēlēs vienotu naudas balvu sistēmu nav noteikusi kāda sporta federācija. 

Lielbritānijas Olimpiskās asociācijas vadītājs Endijs Ensons atzina, ka vieglatlētu atsevišķais lēmums rada sarežģījumus, jo citos sporta veidos sportisti neizbēgami jautās, kādēļ uz viņiem attieksies cita kārtība. Ensons uzskata, ka par vienotu naudas balvu sistēmu olimpiskajās spēlēs varētu runāt, bet kopīgai diskusijai būtu jānotiek īstajā laikā un vietā. 

Parīzes olimpiskajās spēlēs no 26. jūlija līdz 11. augustam 32 sporta veidos 45 disciplīnās sadalīs 329 medaļu komplektus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti