Panorāma

Bēglim no Ukrainas sarežģījumi saņemt pasi

Panorāma

Panorāma

Ekspremjers Kariņš (JV) nenoliedz vēlmi strādāt ārvalstīs

Kariņa kandidatūru lobē NATO ģenerālsekretāra vietnieka amatam

Bijušais premjers un ārlietu ministrs, tagad Saeimas deputāts Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") nenoliedz, ka viņa interešu lokā ir NATO ģenerālsekretāra vietnieka amats. Viņa kandidatūra tiek aktīvi lobēta.

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs amatu atstās šoruden, 1. oktobrī. NATO ģenerālsekretāra amata kandidāts tiek stādīts priekšā līdz ar visu komandu, tai skaitā vietnieku.

Saeimas kuluāros jau labu laiku izskanējusi informācija, ka vienam no vietnieku amatiem pretendents būs Kariņš, ja ģenerālsekretāra amatam tiks virzīts bijušais Nīderlandes premjers Marks Rute. Tāpat izskanējis, ka par labu Kariņa kandidatūrai notiek aktīva lobēšana.

"Par NATO struktūrām tā procedūra, ko arī esmu agrāk skaidrojis, ir nedaudz neskaidra, viss notiek aizkadrā. Tad laikam tas nav process, par kuru jebkurš runātu labprātīgi. Neapšaubāmi, mēs kā valsts arī piedalāmies visā šajā procesā," stāstīja Kariņš.

Uz jautājumu, vai būtu gatavs ieņemt amatu, Kariņš atbildēja:

"Ja kāds izvērtē manas spējas par derīgām, esmu gatavs strādāt dažādās kapacitātēs." 

Par NATO ģenerālsekretāra iecelšanu lemj visas dalībvalstis. 

KONTEKSTS:

Līdzšinējā NATO ģenerālsekretāra pilnvaru termiņš beigsies jau šī gada rudenī, taču vēl nav zināms, kurš viņu šajā amatā nomainīs. Lai arī izskanējuši dažādu kandidātu vārdi, lielākās izredzes šo amatu ieņemt esot pašreizējam Nīderlandes premjeram Markam Rutem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti