Gulbis atspēlējas un ar uzvaru sāk Barselonas turnīru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 1 mēneša.

Ernests Gulbis pirmajā spēlē Barselonas turnīrā otrdien abos setos atguvās pēc neveiksmīgāka sākuma un izcīnīja uzvaru pār Spānijas tenisistu Danielu Himeno-Traveru - 7-5, 7-6 (7-1), liecina rīkotāju informācija. Gulbja nākais pretinieks noskaidrosies Ukrainas tenisista Aleksandra Dolgopolova cīņā pret spāni Albertu Montanjesu.

Himeno-Travers otrās kārtas spēlē bija veiksmīgāks abu setu vidusdaļā, toties Gulbis allaž spēja likvidēt sāncenša pārsvaru un galotnē nodrošināja uzvaru. Himeno-Travers gan pirmajā, gan otrajā setā spēja piektajā geimā gūt punktu Gulbja servē, kas palīdzēja mājiniekam nodrošināt 4-2 pārsvaru. Savukārt Gulbis pirmā seta turpinājumā atbildēja ar diviem pretinieka servē gūtiem punktiem, kas ļāva panākt 7-5. Otrajā setā Gulbis, panācis izlīdzinājumu 4-4, un galotnē bija pārāks taibreikā, kurā ļāva Himeno-Traveram gūt tikai vienu punktu.

Pasaules rangā Gulbis ieņem 23.vietu, savukārt Himeno-Travers ir 104. vietā, tādēļ Latvijas tenisists ir izlikts ar 9. numuru un pirmajā kārtā bija brīvs. Himeno-Travers, kurš Barselonā spēlēja pēc rīkotāju īpaša ielūguma, pirmajā kārtā uzvarēja savu tautieti Roberto Karvaljesu-Baenu.

Galvenais favorīts turnīrā uz tenisita seguma ir pasaules ranga līderis spānis Rafaels Nadals. Turnīrā, kur uzvarētājs nopelnīs 500 reitinga punktu, sadalīs 2,13 miljonu eiro balvu fondu.

Pirms gada Gulbis Barselonā cīņu sāka kvalifikācijā un tika līdz astotdaļfinālam, taču veiksmīgāks viņam bija 2010.gads, kad izdevās sasniegt ceturtdaļfinālu.