Gulbis ar uzvaru pār Gabašvili pirmoreiz Barselonā iekļūst pusfinālā (papildināts)

Ernests Gulbis piektdien divos setos 6-1, 6-4 pārspēja Krievijas tenisistu Teimurazu Gabašvili un pirmo reizi karjerā nodrošināja dalību Barselonas turnīra pusfinālā, informēja organizatori. Abi seti izvērtās atšķirīgi pēc cīņas spraiguma, taču Gulbis noturējās arī cīņas galotnē, kur pretiniekam bija izredzes trešā seta panākšanai.

(papildināts ar Ernesta Gulbja pretinieku pusfinālā)
Pasaules ranga 23.vietas īpašnieks Gulbis cīņā par vietu finālā tiksies ar Japānas tenisistu Kei Nisikori, kurš ar 6-1, 6-3 bija pārāks par horvātu Marinu Čiliču. Nisikori rangā ir 17.vietā un līdz šim vienīgajā savstapējā spēlē Gulbi 2008.gadā Bermudās uzvarēja.

Pret reitinga 55. vietas īpašnieku Gabašvili latvietim izdevās pārliecinošs sākums, jo 18 minūtēs Gulbis jau bija vadībā ar 5-0, turklāt punktus iekrāja arī divās pretinieka servēs. Lai gan seta galotne nedaudz ieilga, tenisisti nepilnu pus stundu pēc cīņas sākuma jau varēja sākt otro setu. Gabašvili turpinājumā izrādīja sīkstāku pretestību, lai gan arvien savā servē daudz kļūdījās. Gulbis piektajā geimā pretinieka servē ieguva 3-2 pārsvaru, kas bija izšķirošs brīdis. Slidenajā pēdējā geimā Gulbis savā servē nonāca zaudētājos ar 0-40, taču pēc ilgākas spēkošanās salauza pretinieka pretestību.

Gulbis pret Gabašvili izcīnīja otro uzvaru pēc kārtas, taču savstarpējo cīņu bilancē ar 4:2 arvien vadībā ir Krievijas tenisists. Barselonā ar 9. numuru izliktajam Gulbim līdz šim nebija izdevies tikt tālāk par ceturtdaļfinālu, ko viņš pirmo reizi sasniedza 2010.gadā.

Kā izliktais tenisists Gulbis pirmajā kārtā bija brīvs, bet iepriekšējās divās spēlēs turnīrā viņš uzvarēja ranga otrā simta tenisistu Danielu Himeno-Traveru, kurš pamatturnīrā iekļuva pēc rīkotāju īpaša ielūguma, kā arī viņa tautieti spāni Albertu Montanjesu, kurš rangā ir 59. pozīcijā.

Ar iekļūšanu pusfinālā Gulbis turnīrā uz tenisita seguma nodrošināja 180 reitinga punktu. Turnīrā, kur uzvarētājs saņems 500 reitinga punktu, dalībnieki naudas balvās sadalīs 2,13 miljonu eiro. Galvenais favorīts ranga līderis spānis Rafaels Nadals ceturtdaļfinālā ar 6-2, 6-7 (5-7), 4-6 piektdien piekāpās savam tautietim Nikolasam Almagro.