Sporta studija

Hokeja izlases plusi un mīnusi | Latvija v Baltkrievija

Sporta studija

Reinis Nitišs - 5.vieta Portugāles posmā

Jaunie MTB Downhill braucēji trenējas Austrijā un gatavojas pasaules kausam

Savu bērnu treneris riteņbraukšanā nobraucienā Ščerbiņins sapņo par servisa uzņēmumu

Paula Zibasa šogad startēs Pasaules kausa izcīņā riteņbraukšanā nobrauciena disciplīnā. 16 gadus vecās riteņbraucējas treneris ir tētis – Mārcis Ščerbiņins, kurš kopā ar ģimeni jau astoņus gadus dzīvo ārpus Latvijas, taču tas nebūs šķērslis, lai Paula pārstāvētu Latviju.

Mārcis bērnībā nodarbojies ar BMX, vēlāk bija handbols, tad ziemas ekstrēmie sporta veidi. Tagad viņš ir riteņbraukšanas treneris nobraucienā. Viņa misija ir bērni – 11 gadus vecais Aris un Paula.

“Es viņus regulāri trenēju. Katru, katru otro dienu. Viņi jauniešu grupās ir vieni no labākajiem Eiropā,” pastāstīja Ščerbiņins. Viņaprāt, šis sporta veids, lai gan vēl nav olimpiskais, tomēr par tādu varētu itin drīz kļūt, jo ir ļoti populārs. Uz sacensībām nākot 15-20 tūkstoši skatītāju.

Jau gandrīz septiņus gadus Ščerbiņins ar ģimeni dzīvo Austrijā, netālu no Insbrukas. Austrieši piedāvājuši Paulai segt sacensību izdevumus, bet ar noteikumu, ka viņa startē zem Austrijas karoga. Taču ģimene ir Latvijas patrioti.

LTV raidījums “Sporta studija” ar Ščerbiņinu pirmo reizi satikās 2014. gadā Sočos, kad tur risinājās ziemas olimpiskās spēles. Mārcis tad darbojās kā Austrijas snovborda izlases dēļu sagatavotājs. Rezultāts bija izcils – dēļi slīdēja tik labi, ka Sočos bija zelts un sudrabs. Līdz ar to viņa personiskās ambīcijas ir elites līmeņa servisa uzņēmums, kur sportisti ir gatavi tērēt milzu līdzekļus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Riteņbraukšana
Sports
Jaunākie
Interesanti