Soli priekšā!

A.Rinkevičs - par studijām, volejbolu krusas laikā un mērķu sasniegšanu

Soli priekšā!

R.Švītiņš - par nākotnes studiju izvēli, sasniegumiem un ikdienu basketbolā

D.Spriņģis - no karatē Eiropas čempionātā līdz Olimpiskajām spēlēm bobslejā

Bobslejists un basketbola treneris Spriņģis: Universitātē ieguvu zināšanas un rūdījumu

Līdz Pasaules kausa sezonas noslēgumam bobslejistam Dāvim Spriņģim ir atlicis vēl pēdējais posms Ziemeļamerikā, un pēc atgriešanās mājās viņš varēs vairāk pievērsties basketbolam. Dāvim grozabumba ir ne tikai vaļasprieks – ceļā uz Latvijas Universitātē iegūto basketbola trenera diplomu iekrātās zināšanas viņam palīdzējušas arī bobslejista gaitās.

Šosezon Spriņģis kļuva par Eiropas čempionāta bronzas medaļnieku Emīla Cipuļa pilotētā četrinieka sastāvā, bet pasaules čempionātā ierindojās uzreiz aiz laureātu trijnieka

Absolvējot Latvijas Universitāti, Spriņģis ieguva pirmā līmeņa augstāko izglītību un kļuva par diplomētu sporta treneri basketbolā. Ar basketbolu Dāvim ir senas saites jau kopš skolas otrās klases, un iemīļoto spēli viņš arvien nav pametis, pēc bobsleja sezonas spēlējot amatieru līmenī. Spriņģis ir spēlējis arī Latvijas Basketbola līgas (LBL) otrajā un trešajā līmenī, savukārt pēdējos gados iesaistījies Tukuma novada čempionātā. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Davis Springis (@springisdavis)

Mācībās universitātē iegūtās zināšanas palīdzēja arī labāk sagatavoties bobslejā, jo sniedza zināšanas par fizisko sagatavotību un nedaudz arī sporta psiholoģiju,

sarunā Latvijas Radio pastāstīja Spriņģis. 

Pamats gandrīz visos sporta veidos gandrīz vienāds, jo ir nepieciešama fiziskā un psiholoģiskā sagatavotība. Mācības sniedza arī metodikas zināšanas, kas palīdz atrast nepieciešamo informāciju. 

Iepriekš gaitās sportā Spriņģis arī aizrāvās ar karatē, un viņš uzskata, ka vērtīgu pieredzi un rūdījumu deva viss piedzīvotais, tajā skaitā studijas augstskolā.

Dāvis ir nedaudz iesaistījies fiziskās sagatavotības treniņu organizēšanā Tukuma basketbola klubā, bet tas pašlaik vēl nav pastāvīgs darbs. 

"Bija tiešām interesantas studijas, daudz ko varēja iemācīties," studiju gadus raksturoja Spriņģis. "Ne jau tikai grūtības, bet arī priecīgie brīži padara spēcīgāku. Tie labie brīži dod pārliecību par sevi, un zini, ka esi labākais un vari to labāko dabūt no sevis ārā."

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Davis Springis (@springisdavis)

Pavasara gaidās Spriņģis pašlaik gan ir pilnīgi koncentrējies bobslejam – Pasaules kausa sezonu Latvijas izlase noslēgs ar sacensībām Leikplesidas trasē 22. un 23. martā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti