Svarīgi
Sadaļas
Sports / Riteņbraukšana
Šosejas riteņbraucējs Liepiņš velotrenažieriem priekšroku nedod
Vienam no pašmāju labākajiem riteņbraucējiem Emīlam Liepiņam šai sezonai vajadzēja būt vienai no labākajām izlaušanās iespējām. Viņš parakstīja līgumu ar pasaules tūres komandu “Trek-Segafredo”, kur startē arī Toms Skujiņš. Bija visi priekšnoteikumi, lai Emīls paceltos jaunā līmenī, taču koronavīrusa pandēmija ir ieviesusi korekcijas gan sacensību kalendārā, gan arī sportistu ikdienā.
Valkā ar kausa izcīņas posmu startēs Latvijas riteņbraukšanas sacensību sezona
Ar Valkas velobraucienu svētdien, 14.jūnijā, startēs Latvijas kausa izcīņa šosejas riteņbraukšanā, iezīmējot jaunās sacensību sezonas startu, informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF). Pandēmijas dēļ riteņbraucēji iepriekš sacentās tikai virtuālajā vidē, bet ārkārtējās situācijas atcelšana ļauj sarīkot arī brīvdabas sacensības, ievērojot noteiktos ierobežojumus.
Latvijas kausa ieguvējs Neilands: Trenažieris ir liela spīdzināšana, labāk braucu sešas stundas šosejā
Pirmoreiz sarīkotajā Latvijas kausa izcīņā riteņbraukšanā e-vidē uzvarēja Krists Neilands, tomēr komandas “Israel Start Up Nation” velosportists virtuālās sacīkstes uzskata par ļoti smagu pārbaudījumu un Latvijas Televīzijas "Sporta studijai" pastāstīja, ka labprātāk izvēlētos sešu stundu braucienu šosejā, nevis pedāļu griešanu uz trenažiera stundas garumā. 
Latvijas kausa izcīņa riteņbraukšanā iezīmē iespējas sacensībām e-vidē
Maijā pirmo reizi vēsturē notika Latvijas kausa izcīņa šosejas riteņbraukšanā, kas risinājās digitālā vidē ar īpašas lietotnes starpniecību. Turklāt viens no sacensībās izmantotās un visā pasaulē populārās lietotnes „Zwift” autoriem ir latvietis, un tieši tas palīdzēja aizvadīt unikālās Latvijas kausa sacensības.
Skujiņš finišē 11. vietā «Digital Swiss5» tūres ceturtajās sacensībās
Sestdienas vakarā platformā “Rouvy” aizvadītas prestižās e-riteņbraukšanas tūres “Digital Swiss5” ceturtās sacensības. 36,8 kilometru garajā virtuālajā sacīkstē Latvijas čempions grupas braucienā Toms Skujiņš  finišēja 11. vietā. Triumfēja Šveices Nacionālās komandas sportists Stefans  Kings, kurš pēdējā trases daļā apsteidza titulēto austrālieti Maiklu Metjūsu, paziņojumā medijiem informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācija.
Liepiņš un Skujiņš startēs kopā Šveices daudzdienu e-velobrauciena posmā
Riteņbraucējs Emīls Liepiņš piedalīsies divos posmos Šveices daudzdienu e-velobraucienā, turklāt vienā no etapiem pirmoreiz startējot kopā ar komandas biedru Tomu Skujiņu "Trek Segafredo" sastāvā. Liepiņš trešdien Latvijas Televīzijas "Rīta panorāmā" pastāstīja, ka šonedēļ virtuālajā vidē gaidāmās sacensības viņam visbeidzot nodrošināja mērķi, kam trenēties.
Organizatori meklē «Tour de France» jaunu norises laiku
Pēc Covid-19 dēļ Francijā ieviesto pulcēšanās ierobežojumu pagarinājuma "Tour de France" organizatoriem neatliek cita iespēja, kā pārcelt vērienīgā velobrauciena startu uz vēlāku laiku. Velobrauciena sākums oficiāli paredzēts 27.jūnijā Nicā, bet jau ir skaidrs, ka plāni būs jāmaina, lai gan oficiāla apstiprinājuma tam vēl nav.
VIDEO: Olimpiskais čempions van Avermēts uzvar virtuālajā Flandrijas velobraucienā
Riodežaneiro olimpisko spēļu čempions beļģis Gregs van Avermēts svētdien uzvarēja adaptētā Flandrijas velobraucienā, kas koronavīrusa pandēmijas dēļ risinājās virtuālajā vidē, 13 riteņbraucējiem sacenšoties saīsinātā 32 kilometru distancē. Visi dalībnieki divriteņu pedāļus grieza uz trenažiera mājas apstākļos, bet viņu sniegumu vizualizēja "Bkool" riteņbraukšanas tiešsaistes platformā. 
Latvijā izdzisušajā treka riteņbraukšanā sarīko čempionātu Lietuvā, cer uz jaunu bāzi
Panevēžā februārī aizvadītais Baltijas čempionāts treka riteņbraukšanā vienlaicīgi bija arī Latvijas meistarsacīkstes, kas risinājās pirmoreiz kopš 1995.gada. Pēdējais treks Latvijā tika slēgts 1999.gadā, bet riteņbraukšanas disciplīnas saistībai ar Latviju pavisam izdzist neļauj 48 gadus vecais Ainārs Ķiksis, kurš ir startējis trijās olimpiskajās spēlēs un guvis panākumus augstākā līmeņa sacensībās. Iespējams, Rīgā varētu uzbūvēt jaunu treku, tiesa, finanšu avoti projekta īstenošanai vēl nav skaidri.
Riteņbraucējs Liepiņš: Esmu gluži kā no fārmkluba nonācis NHL komandā
Latvijas riteņbraucējs Emīls Liepiņš aizvadītajā nedēļā veiksmīgi debitēja Pasaules tūrē startējošajā "Trek-Segafredo" komandā, individuāli divās sacīkstēs iekļūstot desmitniekā, kā palīdzēja izcīnīt divas uzvaras komandas līderim. Velkot paralēles ar hokeju, Liepiņš paskaidroja, ka no pērn pārstāvētas komandas fārmkluba līmenī ir nonācis Nacionālajā hokeja līgā (NHL).
Jaunākie
Interesanti