Latvijas futbola virslīga sezonas sākšanā varētu ņemt piemēru no igauņiem

Igaunijas futbola čempionāta augstākajā līgā jau maija otrajā pusē varētu sākt spēles, apstiprināja valsts premjerministrs Jiri Ratass. Jau ceturtdien Igaunijas valdība lems par sporta jautājumiem, vēsta Igaunijas mediji.

“Es vēlos apspriest ar valdību, kā mēs varētu aizvadīt sporta pasākumus bez skatītājiem. Piemēram, Igaunijas Futbola asociācija jau iesniegusi lūgumu augstākajai līgai atsākt sezonu maija otrajā pusē,” Delfi.ee citē Ratasu.

Paredzēts, ka līgas komandas treniņus ar kontaktu varētu sākt 11. maijā, pārbaudes spēles - 14. maijā, bet Igaunijas čempionāta spēles bez skatītājiem sāktos jau 19. maijā. Turklāt spēles norises vietā drīkstētu atrasties tikai 98 cilvēki – 36 spēlētāji, 12 sporta personāla pārstāvji pa sešiem katrai komandai, pieci apsargi, četri tiesneši, četri kluba pārstāvji, četri bumbu padevēji, četri žurnālisti, trīs fotogrāfi, trīs ātrās palīdzības darbinieki, divi stadiona darbinieki, viens spēles inspektors un viens tiesnešu novērotājs, kā arī līdz 19 personām, kas nodrošina televīzijas pārraidi.

Biedrības “Latvijas Futbola virslīga” izpilddirektors Ainārs Dakša LSM.lv atzina, ka Latvijā apspriedes pagaidām vēl tiktāl nav nonākušas, taču arī virslīgas turnīru - pagaidām bez skatītājiem - varētu sākt pēc līdzīgas shēmas, kā izdomājuši Igaunijas kolēģi.

KONTEKSTS:

Covid-19 izplatības ierobežošanai ieviestie pasākumi Latvijā tieši skara sporta klubus, arī profesionālos, kuriem tika liegtas iespējas profesionāli darboties. Ar 28. aprīli atbildīgās institūcijas profesionāliem sportistiem atļauj darboties ārtelpās un izmantot arī stadionus, taču ne koplietošanas telpas, un visiem ir jāievēro droša divu metru distance un virkne piesardzības pasākumu. Diemžēl šobrīd vairāki klubi biroktātisku šķēršļu dēļ treniņus nav varējuši atsākt. Futbola virslīgā sezonai bija jāsākas 13. martā, taču ārkārtējās situācijas dēļ tās sākums atlikts uz nenoteiktu laiku. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti