Opera un balets atceļ izrādes, jo darbiniekam konstatēts Covid-19

Latvijas Nacionālā opera un balets (LNOB) atceļ izrādes līdz 20. oktobrim, jo darbiniekam konstatēts Covid-19, informēja LNOB.

Saslimušais darbinieks nav kontaktējies ar skatītājiem vai skatītājus apkalpojošajiem darbiniekiem. Šobrīd tiek veikta epidemioloģiskā izmeklēšana. Skatītāju un kolēģu drošības dēļ izrādes un koncerti nenotiks līdz 20. oktobrim.

Atceltas izrādes "Pīķa dāma", "Figaro kāzas", "Parole: BBB" un Evijas Martinsones solokoncerts.

LNOB sazināsies ar atcelto izrāžu biļešu īpašniekiem personīgi.

KONTEKSTS:

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga, un 14 dienu kumulatīvais Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedzis 25 gadījumus. Pieaug arī rindas uz Covid-19 testiem, un cilvēki bez simptomiem jau ir aicināti uz pārbaudi nepieteikties.

Reaģējot uz slimības izplatību, valdība nolēma, ka sejas aizsargmaskas sabiedriskajā transportā no 7. oktobra ir obligātas. 13. oktobrī valdība lēma, ka maskas jāvalkā arī sabiedriskās vietās, kur uzturas vairāk nekā 15 minūtes. Pašlaik Latvijā publiskos pasākumos iekštelpās var pulcēties līdz 500 cilvēkiem, brīvā dabā – līdz 1000. Privātos pasākumos iekšā var pulcēties 30, bet ārā - 300.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti