Ar nozarei veltītiem pasākumiem atzīmēs Arhitektūras nedēļu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Oktobra izskaņā Rīgā ar dažādu pasākumu sēriju tiks atzīmēta Arhitektūras nedēļa, informēja Latvijas Arhitektu savienībā (LAS). Arhitektūras nedēļu noslēgs ''Latvijas Arhitektūras gada balvas 2020'' svinīgā apbalvošanas ceremonija, kas norisināsies piektdien, 30. oktobrī, kad tiks paziņoti augstākā apbalvojuma Latvijas arhitektūrā laureāti.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, šogad sabiedrība un nozare tiek aicināta pasākumos piedalīties attālināti.

''Latvijas Arhitektūras gada balvas 2020'' izvirzītā tēma ir “Neparedzamās sekas”. “Tēma liek domāt par sekām, kuras nav iespējams iedomāties vai prognozēt, zīmējot un domājot projektus. Par projektos neitrāli ierakstītiem būvgružu kubikmetriem, kuri rodas, vai laimīgām nejaušībām, kuras notiek – iepriekš neplānotas un nesaskatītas. Tajā pašā laikā nepieciešams domāt arī par pandēmiju, kura padarījusi iepriekš funkcionālas lietas neizmantojamas, savukārt citas – par jauno standartu. Ir nepieciešams domāt no iespējami vairāk aspektiem, lai izvairītos no negatīvām sekām, tomēr vienmēr jārēķinās, ka neparedzamais notiks,” skaidroja Arhitektu savienībā.

26. oktobrī tika atklāta ''Latvijas Arhitektūras gada balvas 2020'' nominantu darbu izstāde, kura ir publiski pieejama ikvienam interesentam. Šogad izstāde ir sadalīta vairākos punktos, kur katrs ir veltīts vienam nominētajam objektam.

Darbi ir izvietoti reklāmas stendos Rīgas pilsētvidē.

Izstādē ir apskatāmi deviņi atlases žūrijas izvirzītie nominanti – “Mellužu koncertdārza pārveide”, “”Hanzas perons”. Noliktavas pārbūve par ēku plašizklaides pasākumiem”, “K_99”, “Dzirciema Aptieka”, “Hagberg birojs”, “Go(a)t waste?”, “Mazdzīvokļu ēku komplekss Koka Rīgā”, “Ēku rekonstrukcija Miesnieku ielā,” kā arī “Viesturdārza Kvartāls”. Ar izstādes punktiem ir iespējams iepazīties LAS mājaslapā.

Latvijas Arhitektūras gada balvas 2020 nominantu darbu izstādes punkti
Latvijas Arhitektūras gada balvas 2020 nominantu darbu izstādes punkti

Trešdien, 28. oktobrī, norisināsies atvērta diskusija par arhitektūru “Neparedzamās sekas”. kuras tiešraidi būs iespējams vērot Latvijas Arhitektu savienības “Facebook” lapā. Diskusijas pieteikumā ieskicēts: ''Pandēmijas dēļ, dažādas vietas un to funkcijas ir kļuvušas neizmantojamas, vai arī tieši pretēji – ieguvušas citu nozīmi un kļuvušas pieprasītas. Tās ir sekas, kuras redzam pašreizējā situācijā. Tomēr neatkarīgi no situācijas arhitektam vienmēr ir jāskatās nākotnē un jācenšas ieplānot neparedzamo.” Diskusijā piedalīsies atlases žūrijas pārstāvji, arhitekti Artūrs Lapiņš, Brigita Bula un Ināra Caunīte, kā arī arhitektūras kritiķis Vents Vīnbergs.

Piektdien, 30. oktobrī, pulksten 15.00, ''Latvijas Arhitektūras gada balvas 2020'' ceremonijas dienu ievadīs žūrijas pārstāvju atvērtās lekcijas, kas norisināsies Latvijas Arhitektu savienības telpās un būs virtuāli pieejamas ikvienam interesentam. Lekcijās fināla žūrijas pārstāvji, arhitekti Andro Mands (Andro Mänd), Oktavio Mestre (Octavio Mestre), kā arī Guste Kančaite (Gustė Kančaitė) un Tomas Petreikis (Tomas Petreikis), stāstīs par dažādām, mūsdienām svarīgām tēmām, kā piemēram, sekām kuras radušās tieši skolu arhitektūrā pandēmijas iespaidā. Nelielam daudzumam cilvēku būs iespēja lekcijas skatīties klātienē.

Arhitektūras nedēļas pasākumu sēriju noslēgs ''Latvijas Arhitektūras gada balvas 2020'' svinīgā apbalvošanas ceremonija, kas notiks 30. oktobrī, pulksten 19.00, H2O 6 kvartāla Aisteres zālē. Ceremonijas laikā tiks paziņots, kuri ir tie objekti un procesi, kas saņēmuši augstākos apbalvojumus Latvijas arhitektūrā. Šogad sabiedrība tiks aicināta svinīgo ceremoniju vērot tiešsaistē.

Laureātus izvēlēsies ''LAGB 2020'' fināla žūrija, kā sastāvā ir arhitekts Andro Mands (Andro Mänd), kurš ir strādājis tādos arhitektu birojos, kā “KAVAKAVA” un “Salto”, savukārt šobrīd ir Igaunijas Arhitektu savienības prezidents; arhitektu biroja “KANCAS” arhitekte un vadītāja Guste Kančaite (Gustė Kančaitė), kura 2018. gadā tika nominēta Kauņas gada arhitekta titulam; arhitekts un pasniedzējs Oktavio Mestre (Octavio Mestre), kurš ir arī digitālā izdevuma “t18” līdzdirektors, kā arī arhitektu biroja “Brigita Bula arhitekti” vadītāja Brigita Bula, kura pagājušajā gadā saņēma Latvijas Arhitektūras lielo gada balvu par projektu ''Sāls māja Pāvilostā''.

Par Latvijas Arhitektūras gada balvu

Latvijas Arhitektūras gada balva ir ikgadējs nacionālais arhitektūras konkurss ar mērķi apzināt un popularizēt Latvijas arhitektūras labākos sniegumus un veicināt arhitektūras augstvērtīgu attīstību. Gada balva ir Latvijas arhitektūras gada lielākais notikums, atzīts par valstiski nozīmīgu pasākumu, un pati balva ir augstākais apbalvojums Latvijas arhitektūrā. Latvijas Arhitektūras gada balvu organizē Latvijas Arhitektu savienība.

Latvijas Arhitektūras gada balvu organizē Latvijas Arhitektu savienība sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti