Bērnu slimnīca pētīs Covid-19 ietekmi uz veselību ilgtermiņā; aicina atsaukties izslimojušo bērnu ģimenes

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (BKUS) aicina atsaukties ikvienu ģimeni, kurā bērns izslimojis Covid-19, lai Bērnu slimnīcas speciālisti varētu novērtēt bērna vispārējo veselības stāvokli un noteiktu iespējamās saslimšanas seku ietekmi uz veselību ilgtermiņā, informēja slimnīca.

“Ņemot vērā, ka pasaulē joprojām ir maz zināms par Covid-19 slimības norisi, sevišķi bērniem, kā arī trūkst datu par bērnu un vecāku ar veselību saistīto dzīves kvalitāti saslimšanas gadījumā, mediķiem ir ļoti svarīgi novērot un iegūt informāciju par katra pacienta slimības norises gaitu, kā arī par fizisko, sociālo, psiholoģisko un emocionālo stāvokli,” aicinājuma mērķi skaidro slimnīcas Bērnu slimību klīnikas prof. Jana Pavāre.

“Pasaulē veiktie jaunākie novērojumi un pētījumi liecina, ka bērniem Covid-19 infekcijas norisē un simptomos ir vērojamas atšķirības, salīdzinot ar pieaugušajiem. Koronavīrusa izraisītā slimība (Covid-19) ir infekcijas slimība, kuras ietekme uz bērnu un vecāku dzīves kvalitāti vēl nav apzināta, taču slimības akūtās izpausmes un tās norise ļauj saskatīt zināmas analoģijas ar citu akūtu slimību ietekmes mehānismiem uz bērnu un vecāku dzīves kvalitāti,” skaidro BKUS infektoloģe dr.Liene Smane.

BKUS speciālisti piedāvā attālinātas vai klātienes konsultācijas bērniem un viņu vecākiem. Tāpat pētījuma ietvaros paredzēts iegūt datus ar anketu palīdzību par slimības norisi un tās ietekmi uz dzīves kvalitāti.

Pagaidām pasaulē ir pieejami tikai daži pētījumi par Covid-19 ietekmi uz cilvēku dzīves kvalitāti. “Ierobežotās zināšanas un nepietiekamā informācija par konkrēto slimību var ietekmēt mediķu iespējas, tādēļ šis ir īstais brīdis, lai mēs kopā – pacienti un mediķi – nonāktu pie atbildēm un spētu palīdzēt nākotnē ikvienam saslimušajam,” komentēja Pavāre.

Slimnīca aicina vecākus, kuri piekrīt sadarboties, sazināties ar Bērnu slimnīcu, zvanot uz tālruņa numuru: 25680033 darba dienās no 8.00 līdz 17.00.

KONTEKSTS:

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa Covid-19 ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas, tāpēc arī turpmāk ir noteikti vairāki ierobežojumi un piesardzības pasākumi.

Noteikts, ka līdz jūnija beigām pasākumos iekštelpās varēs pulcēties ne vairāk kā 100, bet ārtelpās – ne vairāk kā 300 cilvēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti