Ar informatīvu pasākumu Rīgas Centrāltirgū atzīmēs Pasaules diabēta dienu

Trešdien, 14. novembrī, visā pasaulē tiek atzīmēta diabēta diena. No pulksten diviem pēcpusdienā Rīgas Centrāltirgū notiks Pasaules diabēta dienai veltīta informatīva akcija, kuras laikā būs iespējams iepazīties ar šo slimību un uzzināt vairāk par tās izpausmēm. Tāpat pasākumā būs iespējams konsultēties ar ārstiem.

Latvijas Diabēta federācijas prezidente, endokrinoloģe Indra Štelmane pastāstīja, ka  Pasaules diabēta diena šogad un nākamgad notiek ar devīzi „Diabēts un ģimene”, lai rosinātu arī ģimeni padomāt par to, kā viņi var palīdzēt cilvēkiem ar cukura diabētu, atbalstīt viņu, jo ģimene jau ir tā vieta, kur cilvēks jūtas droši, atbalstīts un mīlēts.

Indra ŠtelmaneKristaps Feldmanis
“Un šodien, diabēta dienā, diabēta federācija Rīgas Centrāltirgū veido izglītojošu akciju, lai cilvēkus informētu par cukura diabētu, par cukura diabēta riska faktoriem un pirmajām pazīmēm. No pulksten 14 līdz pulksten 17 Centrāltirgus sakņu paviljonā būs iespējams saņemt uztura speciālista konsultāciju, ārsta endokrinologa konsultāciju. Būs iespējams pārbaudīt arī holesterīna līmeni asinīs. Dosim iespēju saņemt bezmaksas kuponus, lai varētu cilvēki iet uz laboratoriju sev izdevīgā laikā un pārbaudītu glikozes līmeni asinīs,” pastāstīja Štelmane.

Intervijā raidījumam "Rīta Panorāma" Štelmane savukārt atzina, ka Latvijas sabiedrībā no vienpadsmit cilvēkiem vienam ir "cukura slimība". Ja pacients ilgi nedodas pie ārsta, bet ilgstoši dzīvo ar paaugstinātu cukura līmeni, tas ietekmē veselību un rada diabēta komplikācijas. Štelmane arī atklāja, ka 2. tipa diabēts kļūstot "jaunāks", jo aizvien vairāk cilvēku ar to saslimst 30 gadu vecumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti