Sadaļas Sadaļas

Projekts «PuMPuRS» turpina darbu un paplašina palīdzību - iespēja saņemt atbalstu ēdināšanai

2019./2020. mācību gada otrajā semestrī  projekta "PuMPuRS" ietvaros izglītības iestādēs visā Latvijā tika sagatavoti vairāk nekā 11 000 individuālā atbalsta plānu, lai sniegtu atbalstu tiem skolēniem, kuriem ir identificēti priekšlaicīgi mācību pārtraukšanas riski, tomēr ārkārtējās situācijas dēļ to īstenošana uz laiku tika apturēta. Šobrīd – konsultācijas tiek sniegtas attālināti, vispārējās izglītības iestādēs tiek nodrošināta ēdināšana, ja ēdinātājiem ir iespēja veikt piegādes uz mājām, un tiek nodrošināts ekonomiskais atbalsts to profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem, kuri atrodas praksēs.

Projekta "PuMPuRS" vadītāja Inese Vilāne uzsver: “Situācijā, kad projekta līdz šim sniegtais atbalsts var būt izšķirošs, gan domājot par iespējām, kā nepamest mācības, gan apzinoties, ka daudziem skolēniem paralēli jau esošajai ārkārtējai situācijai valstī, ir sarežģīta situācija ģimenē, ir jārod iespēja un skolas, skolotāji un skolēni jāatbalsta, tāpēc, jo īpaši liels prieks par saņemto apstiprinājumu no Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA), kas ļauj turpināt esošo atbalsta pasākumu īstenošanu, ievērojot ārkārtējas situācijas noteiktos ierobežojumus.

Jau 23. martā CFLA apstiprināja iespēju projekta īstenošanu turpināt, sniedzot nepieciešamo individuālo konsultatīvo atbalstu (ārkārtējās situācijas laikā – attālināti), lai palīdzētu tiem skolēniem, kuriem ir nepieciešams konsultācijas dažādos mācību priekšmetos vai emocionālais atbalsts, kurš, ņemot vērā esošo ārkārtējo situāciju, ir ārkārtīgi nozīmīgs, lai palīdzētu bērniem un jauniešiem ne tikai nepārtraukt mācības, bet arī saglabāt emocionālo veselību un drošību.

Tāpat 23. martā projekts saņēma apstiprinājumu, ka ekonomisko atbalstu ir iespēja nodrošināt tiem profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem, kuriem šajā laikā tiek īstenotas prakses un pirms ārkārtējās situācijas tika sagatavots Individuālā atbalsta plāns, kurā tika iekļauti atbalsta veidi – transporta kompensācija, naktsmītnes un ēdināšana.

Svarīgi, ka, sākot ar 31. martu, ir iespēja saņemt atbalstu ēdināšanai tiem vispārizglītojošo izglītības iestāžu skolēniem (5. -12. klase),

kuriem 2019./2020. mācību gada otrajā semestrī šāds atbalsta pasākums tika iekļauts individuālā atbalsta plānā.

Detalizēts skaidrojums par ēdināšanas nodrošināšanu projekta "PuMPurS" mājaslapā.

Vairāk informācijas par iespēju īstenot atbalsta pasākumus ārkārtējās situācijas laikā, sazinoties ar reģionālo koordinatoru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt