Ģimenes studija

Vakcinācija ir jāturpina, ambulatorās konsultācijas cenšas nodrošināt attālināti

Ģimenes studija

Bērnu slimnīcas fonds aicina ziedot, lai palīdzētu bērniem ar autiskā spektra traucējumiem

Izmaiņas interešu izglītībā un privāto bērnudārzu darbībā ārkārtas situācijas laikā

Privāto bērnudārzu un interešu izglītības darba un samaksas izmaiņas krīzes laikā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Krīzes situācijā vecāki  neizvēlas privāto bērnudārzu pakalpojumus tik lielā apmērā kā iepriekš. Lai saglabātu vietu dārziņā, maksāt ir jāturpina, gan mazāk nekā iepriekš, bet daži vecāki lauž līgumus ar dārziņiem. Interešu izglītībā ir dažādi risinājumi – pārtrauktas nodarbības vai attālināts darbs, skaidro raidījumā „Ģimenes studija”.

Privāto bērnudārzu darbs un vecāku maksājumi

Kopš 13. marta, kad ir ārkārtas situācija, lai būtu dārziņos mazāk kontaktu starp bērniem, darbojas dežūrgrupas, skaidro “Creakids” vadītāja Daina Kājiņa. Šobrīd ir 3 – 13% bērnu joprojām iet uz bērnudārzu. Vecāki  ar parakstu apliecina, ka nav bijuši kontaktā ar slimniekiem vai nav atbraukuši no citām valstīm. Šis laiks ir izaicinājums privātiem bērnudārziem, katru dienu pieņem jaunus lēmumus, skaidro Daina Kājiņa.

Apvienotajās  grupās notiek mācību nodarbības, bet nenotiek interešu izglītības nodarbības.

 Jelgavas privātās pirmsskolas mācību iestādes „Varavīksne” vadītāja  Brigita Buividaite skaidro, ka situācija ir līdzīga kā Rīgā, bērnu apmeklējums mazinājies. Martā no 125 bērniem 80 vēlējās saglabāt vietu dārziņā, aprīlī 45 bērnu vecāki  uzrakstījuši iesniegumu, ka vēlas būt dārziņā. Darbojas divas grupas. Tāpat kā iepriekš notiek mācību darbs, netiek īstenota interešu izglītība.

“Creakids” bērnu vecākiem ir jāmaksā mazāk, vecāki par to priecājas, jo tā var turpināt līguma attiecības ar bērnudārzu.

To „Varavīksnes” bērnu vecākiem, kuri neapmeklē dārziņu,  no aprīļa par trešdaļu ir samazināta maksa. Bērnudārzam šie mēneši būs ar finansiāliem zaudējumiem, jo daudzi pakalpojumi turpinās – apkure, telpu noma un citi.

Ināra Dundure no Latvijas Pašvaldību savienības aicina privātos bērnudārzus būt saprotošiem, šobrīd  ir 10% apmeklējums, svarīgi nākt pretī un atvieglot maksu. Ir zināms, ka sešgadnieki,  kuri sāks mācīties skolā septembrī, lauž līgumus ar bērnudārziem, jo neredz, kāpēc maksāt bērnudārzam par nesniegtu pakalpojumu.

Interešu izglītības darbība krīžu situācijā

Ievas Immertreijas baleta studija aktīvo darbu neturpina vienu mēnesi, jo svarīgi, lai dzīve atgūst ierasto ritmu. Vecākās baleta grupas bērni saņem „Whatsapp” uzdevumus, ko var attālināti pildīt. Jaunākās grupas bērni var iesaistīties pēc izvēles.

Inga Korņejeva no „Daugmales” bērnu un jauniešu interešu centra skaidro, ka centrā  piedāvā pedagogiem izvēlēties attālinātā darba formas - darbu ar bērniem un jauniešiem, metodisko darbu vai citas darba jomas. Notiek arī attālinātas deju un sporta, mūzikas nodarbības.

Mācību maksa ir gan no pašvaldības, gan vecākiem.  „Daugmales” bērnu un jauniešu interešu centrs no Rīgas pašvaldības saņem maksājumu, dažās grupās ir vecāku līdzfinansējums, tagad tas ir atcelts.

Baleta klasē mēnesi, kamēr ir pauze, nemaksā; ja vecāki  vēlas, lai bērni piedalītos attālinātās nodarbībās, ir jāmaksā.

KONTEKSTS:

Lai ierobežotu jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatīšanos Latvijā, valdība 12. martā nolēma līdz 14. aprīlim Latvijā izsludināt ārkārtējo situāciju, kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, mācības skolās notiek attālināti.

Līdz ar valdībā otrdien, 7. aprīlī, lemto ārkārtējā situācija Latvijā pagarināta līdz 12. maijam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti