Pie pacienta arī turpmāk varēs atrasties viena pavadošā persona, lai nodrošinātu pacienta aprūpi.
Mediķi aicina vecākus un citus piederīgos būt saprotošiem, atbildīgiem un atbalstošiem šajos sarežģītajos apstākļos.
Pacientiem un pavadošajām personām tiek noteikts stingrs palātas režīms, ņemot vērā to, ka nodaļās tiek ārstētas arī Covid-19 kontaktpersonas.
Pacienti un pacientu vecāki palātu drīkst atstāt, ja to lūdz personāls, lai veiktu izmeklējumus un procedūras. Atrašanās slimnīcas gaitenī vai pastaigas bez konkrēta iemesla šobrīd nav atļautas pacientu un pacientu pavadošo personu veselības drošības dēļ.
Pusaudžu, kuri slimnīcā atrodas vieni paši, vecākiem stacionējoties tiek iedots tālruņa numurs saziņai ar ārstu. Bērnu saziņa ar vecākiem notiks telefoniski, bet, ja radīsies tehniskas problēmsituācijas, slimnīcas personāls palīdzēs tās atrisināt.
Bērnu slimnīcas mediķi atgādina, ka pacientiem, kuri stacionārā ierodas plānveidā, ir jābūt veiktiem Covid-19 testam neatkarīgi no vakcinācijas statusa, un tā rezultātam jābūt negatīvam. Testu drīkst neveikt personas, kuras pēdējo 60 dienu laikā ir pārslimojušas Covid-19 un to var apliecināt ar sertifikātu.
Savukārt no 7. februāra arī pacienta pavadošajai personai jābūt veiktam Covid-19 testam.
KONTEKSTS:
Pērnā gada nogalē bažas sāka radīt Covid-19 vīrusa omikrona paveida izplatība, kas vairākās valstīs novērota straujos tempos. Tāpēc ārkārtējo situāciju Latvijā pagarināja līdz 28. februārim.
Kopš janvāra būtisks saslimstības vilnis novērots arī Latvijā, vienlaikus situācijai slimnīcās saglabājoties stabilai.
Vidēji 40% no visiem ar Covid-19 omikrona varianta inficētajiem ir bērni un pusaudži, kuri to slimo viegli. Vairākos gadījumos, kad kāds mazs bērns vai jaunietis statistikā iekļūst ar smagu slimības gaitu, viņa pamata saslimšana ir cita.