Dienas ziņas

Rīgā dalīs pusdienu kartes

Dienas ziņas

N. Ušakovs no amata atstādināts tiesiski

Aicina vecākus meklēt palīdzību

Aicina vecākus meklēt palīdzību un necensties būt ideāliem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Covid-19 skartajās valstīs, kur noteikti lielāki piesardzības pasākumi, pašlaik tiek novērots straujš ģimenes konfliktu un vardarbības gadījumu skaita pieaugums. Spriedze īpaši pieaugusi ģimenēs ar bērniem. Mainījies dienas režīms, vecākiem palielinājies darbu apjoms, kā arī valda neziņa par nākotni. Speciālisti iesaka necensties būt ideālam, necensties izdarīt pilnīgi visu un pārskatīt prasības pret sevi.    

Šobrīd ģimeņu emocionālā veselība ir lielāka prioritāte nekā mācību rezultāti, īpaši mazajiem bērniem, norāda “Centrs Dardedze”, aicinot vecākus ar bērniem nepārdegt pienākumu apjomā, kā arī aicina pedagogus izvērtēt uzdevumu daudzumu.

Līdzīgi norāda arī Latvijas Autisma apvienības priekšsēdētāja Līga Bērziņa.

“Paldies ikvienam pedagogam, kurš interesējas ne tikai par to, kas notiek sekmju ziņā, bet arī par to, kā jūtas bērni, kā jūtas pati ģimene,” sacīja Līga Bērziņa.

Situācija nav ierasta, un tā rada trauksmi daudziem. Rituāli un rutīna savukārt parāda to, ka dzīvē viss ir kārtībā, tāpēc speciālisti iesaka arī šajā situācijā pieturēties pie dienas režīma. To var arī uzzīmēt un pielikt pie sienas.

“Sistēma, struktūra un regularitāte dod drošības sajūtu. Mums ir svarīgi sev kā vecākiem neuzlikt pārāk augstu latiņu, sevi un savus bērnus nesalīdzināt ar citiem,” uzsvēra “Centra Dardedze” konsultāciju daļas vadītāja Laila Balode.

Līga Bērziņa arī iesaka samazināt gaidas, ka mūsu dzīve būs tāda, kā tām “Instagram” mammām, “jo tās diemžēl varētu būt liels stresa un depresijas avots mūsdienās, ir šāda pasaule, bet ideāli vecāki neeksistē”.

Laila Balode arī norāda, ka bērns runā ar uzvedību – jo arī bērns šajā situācijā var būt apjucis un satraukts, bet nemāk to noformulēt vārdos. Tāpēc jācenšas izprast bērna rīcības iemeslus un pārdomāt, kā bērnam šajā situācijā palīdzēt mainīt uzvedību. Ne visi to spēj, tāpēc bez kautrēšanās jālūdz palīdzība speciālistiem.

“Ja saprotam, ka netiekam galā, meklējam palīdzību, un tad mums nebūs vajadzības noteikumu pārkāpšanas gadījumā rīkoties neadekvāti – tā, lai nodarītu pāri saviem bērniem,” norādīja Laila Balode.

Visu diennakti atbalstu var meklēt, zvanot uz Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas tālruni 116111.

Domāts par to auditoriju, kurai nav viegli piezvanīt un uzsākt sarunu, tāpēc VBTAI ir izveidojusi čatu, kas ieejams inspekcijas mājaslapā.

KONTEKSTS:

Mācīties attālināti skolēni spiesti, jo valstī izsludināta ārkārtas situācija saistībā ar Covid-19 izplatību. Lai atbalstītu attālinātās mācības, ir izveidot speciālais TV kanāls “Tava klase”.

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā, bet 25. martā pirmo reizi ir konstatēti pieci inficēšanas gadījumi cilvēkiem, kuri nav bijuši ārzemēs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem, kas nozīmē, ka vīruss cirkulē sabiedrībā. Līdz 8.aprīlim ir apstiprināti divi Codiv-19 pacientu nāves gadījumi, vēl par vienu gadījumu gaida ārstu atzinumu.

Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju līdz 14. aprīlim, bet 7. aprīlī valdība nolēma ārkārtējo situāciju pagarināt vēl par mēnesi - līdz 12. maijam. 

 

  

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti