Panorāma

Kā dzīvo latviete Sicīlijā Covid-19 izplatības laikā

Panorāma

Oskars izārstējies no Covid-19

Saslimst ar Covid-19 bez pazīmēm

Taksometra vadītājam Laurim Covid-19 konstatēja nejauši, jo simptomu nebija

Ne visi, saslimstot ar Covid-19, jūt slimības pazīmes. Latvijas Televīzijai savu stāstu uzticēja Lauris –  taksometra vadītājs no Rīgas, kurš tikai nejauši uzzināja, ka ir inficējies ar jauno koronovīrusu. Ģimenē saslimis arī tēvs. 

"Simptomu nebija, ne temperatūra, ne kas cits. Es aizvedu itāļu tūristus, nodevu analīzes, tās bija negatīvas, un sēdēju pašizolācijā," stāsta Lauris.

Pozitīvas analīzes bija pēc 11 dienām. "Tēvs aizgāja uz banku "Alfā". Viņam pēc dažām dienam parādījās augsta temperatūra. Ģimenes ārste konstatēja bronhītu un izrakstīja antibiotikas, taču tās nelīdzēja, un ārste konstatēja jau plaušu karsoni. Viņu aizveda uz slimnīcu. Slimnīcā taisīja analīzes, un izrādījās, tēvam ir Covid-19. Es dzīvoju kopā ar vecākiem, tāpēc ar mammu devāmies nodot analīzes. Man bija pozitīvas, mammai – negatīvas," stāsta Lauris.

Viņš uzsver, ka pašam nebija nekādu simptomu. Pirms tam gan bijušas iesnas un neliels klepus. Laura tētim plaušu karsonis izārstēts, bet tagad problēma ir tā, ka mājās ir slims Lauris.

"Es neesmu nekāds panikas cēlējs, vienkāršs cilvēks no deviņdesmitajiem. Man vēl nedēļu jāsēž mājās. Tēvs gan ir vesels, viņš prasīs slimnīcā, ko viņam darīt, jo mājās slims esmu es," norāda Lauris. Viņam ir skaidrs, ka ievērot distanci ir svarīgi, nevajag arī iet uz banku.

KONTEKSTS:

Lai ierobežotu jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatīšanos Latvijā, valdība 12. martā nolēma līdz 14. aprīlim Latvijā izsludināt ārkārtējo situāciju, kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, mācības skolās notiek attālināti.

Otrdien, 7. aprīlī, ārkārtējā situācija pagarināta vēl par mēnesi – līdz 12. maijam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti