Podkāsts «Kultūrdeva». 1.epizode. Ar Rafaelu Ciekuru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Latvijas Televīzijas Kultūras redakcija piedāvā raidījuma “Kultūrdeva” podkāstu jeb raidierakstu. To vada “Kultūrdevas” kultūras randiņu vadītāja un raidījuma producente Kristīne Komarovska. Podkāsts iznāks divreiz mēnesī un tajā ik pārnedēļu kopā ar kādu kultūras nozares entuziastu, kultūras cilvēkiem, “Kultūrdevas” skatītāju, Kristīne sarunāsies par aktuālajiem kultūras tematiem. Būs iespējams ieklausīties raidījuma spilgtākajos mirkļos un rast jaunus iespaidus par norisēm kultūrā skatītāju acīm. 

Podkāstu “Kultūrdeva” būs iespējams dzirdēt lielākajās straumēšanas vietnēs – "Spotify" un "Apple Podcasts", kā arī portālā LSM.lv. 

Šajā epizodē ielūkojamies pirmajos divos šī gada "Kultūrdevas" raidījumos, kur viesos bija maestro Raimonds Pauls, džeza bundzinieks un producents Māris Briežkalns, režisore Dace Pūce, Jura Podnieka studijas vadītāja, režisore un producente Antra Cilinska, režisore Anna Viduleja, jaunā kulta romāna "Kalendārs mani sauc" autors Andris Kalnozols un grāmatas izdevēju – multimediālo mākslinieku grupas "Orbīta" – pārstāvis, dzejnieks Artūrs Punte.

Raidījumi pilnā garumā skatāmi platformā Replay.lv, bet podkāstā dzirdēsiet raidījumu esenci, šoreiz mediķa acīm, jo pirmā “Kultūrdevas” podkāsta viesis ir mediķis Rafaels Ciekurs – Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Rīgas reģionālā centra brigāžu atbalsta centra “Krasts” vadītājs, radio raidījuma "Vesels pieci" veidotājs un pasniedzējs.

Podkāsts "Kultūrdeva". 1.epizode. Ar Rafaelu Ciekuru
00:00 / 48:35
Lejuplādēt

Pirmajā sērijā meklējam atbildes uz jautājumu, kāpēc Raimonds Pauls nekad nav piedzīvojis “izdegšanu” un ko nozīmē pašam ražot “zaļo enerģiju”. Ieklausāmies, kā sokas ar režiju veselības nozarē jaunajam veselības ministram Danielam Pavļutam (“Attīstībai/Par!”) Rafaela Ciekura acīs, ko savijam ar ieklausīšanos Daces Pūces stāstījumā par to, kāpēc nevajag studēt režiju, bet gan visas citas profesijas, jo mācīšanās dziedējot gan no augstprātības, gan depresijas.

Podkāsta otrajā daļā Rafaels ar asarām acīs stāsta par kolēģu atmiņu ainām no barikāžu laika. Ieklausāmies fragmentos no sarunas ar Jura Podnieka studijas vadītāju Antru Cilinsku par operatoriem, kas 1991. gada 20. janvārī devās iemūžināt barikāžu notikumus, un noslēgumā – par kultūru un tās atklājumiem, aizvadītā gada bagātīgo kultūras ražu, par ko liecina 171 albuma pieteikums "Zelta mikrofonam", sīvā konkurence “Muzikālās bankas” finālā un “Boņuka” balvas vairāk nekā 120 pieteikumi.

Kultūra notiek, kultūra dziedē. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti