Kultūra / Māksla
Čuguna mākslas simpozijā Aizputē ar senām metodēm izlies lielgabalu
Tebras upes krastā Aizputē, izmantojot senas 17. gadsimta metodes, no čuguna izlies lielgabalu un citas mākslinieku veidotas skulptūras, ko varēs vērot ikviens interesents. No 3. līdz 8. augustam Aizputē Starpnozaru mākslas grupas “Serde” rezidenču centrā “Serde” norisinās nu jau 16. Starptautiskais čuguna mākslas simpozijs. 
Tēlniecības kvadriennāle Rīgas pilsētvidē piedāvās skatīt 12 mākslas darbus
Šogad laikmetīgās tēlniecības festivāls “Tēlniecības kvadriennāle Rīga 2020” norisināsies no 5. septembra līdz 31. oktobrim, apskatot tēmu “Demokrātijas brīnumi”. Rīgas pilsētvidē būs redzami 12 mākslas darbi, ko veidojuši Latvijā dzīvojoši mākslinieki, un ekspozīcija tiks atklāta ar masku gājienu, kas dosies cauri Rīgas centram 5. septembrī, informēja organizatori.
Galerijā «Alma» aplūkojami Jāņa Blanka radītie jaunu sieviešu portreti
Gleznotājs Jānis Blanks savos darbos tiecas pēc ideālisma, kas raksturīgs Ziemeļu renesanses vecmeistariem. Iedvesmojoties no 15. gadsimta holandiešu mākslinieka Rodžera van der Veidena gleznošanas stila, Blanks radījis divu jaunu sieviešu portretus, kuriem pozējušas Jaunā Rīgas teātra aktrises Guna Zariņa un Baiba Broka. Mākslinieks katru gleznu veidojis piecus gadus.
Ikviens var būt mākslinieks! «Rīgas biržā» noslēdzas skicēšanas nodarbības
Ikviens var būt mākslinieks! – ar šādu saukli Mākslas muzejs “Rīgas birža” vasarā piedāvāja brīvdabas skicēšanas izglītības programmu ikvienam interesentam “Ejam ārā”. Nodarbību dalībniekiem nav nepieciešamas priekšzināšanas, līdzi vien jāņem skiču klade un zīmuļi. Otrdien noritēja programmu noslēdzošā nodarbība, kas lietainā laika dēļ notika muzeja telpās. 
Māksla iedarbojas cilvēka klātesībā: Kristiana Brektes un Modra Svilāna izstāde «ALL’arm»
Sensori, jūtīgums, signālu raidīšana un uzņemšana, gaismas punkti, kuri pāršķeļ krēslu. Rīgas Mākslas telpas Intro zāle šobrīd ir pārtapusi sajūtu, skaņu un mehānismu laboratorijā. Scenogrāfs, Latvijas Mākslas akadēmijas asociētais profesors Kristians Brekte un kinētiskās mākslas adepts, metālmākslinieks Modris Svilāns turpina radošo sadarbību un aicina savu izstādi “ALL’arm” ne tikai skatīties, bet arī ietekmēt to ar savu klātbūtni.
Radio «Naba» veidos raidījumu ciklu sadarbībā ar laikmetīgās mākslas festivālu «Survival Kit»
No pirmdienas, 3. augusta, radio “Naba” ēterā plkst. 19.00 jauns raidījumu cikls “Kommunalka-Community” par mākslu un kopā sa-dzīvošanu, ko radio “Naba” veido sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centru un kas ir daļa no laikmetīgās mākslas festivāla “Survival Kit” publiskās programmas radio platformā, informēja radio pārstāvji. Raidījumu vada Inga Lāce, Latvijas laikmetīgās mākslas centra kuratore.
«Dzintars tuvplānā». Izstāde Liepājā
Katrs pirms miljoniem gadu sastingušo sveķu gabaliņš ir unikāls, bet, kad pie tā apstrādes ķeras īsts meistars, dzintara skaistums kļūst redzams visiem. Izstāde “Dzintars tuvplānā” apskatāma Liepājas muzeja filiālē “Liepāja okupācijas režīmos”, tomēr šajā gadījumā saistība nav politiska, bet hronoloģiska – aplūkojamas ļoti skaistas rotaslietas, kuras pilsētas meistari radījuši pagājušā gadsimta otrajā pusē, vēsta Rus.lsm.lv.
Veļa «privātajai Latvijas valstij». Ivetas Laures personālizstāde Rīgā
Latvijas Mākslinieku savienības galerijā apskatāma izstāde “Never give up!/Nekad nepadodies!” – mākslinieces un pedagoģes Ivetas Laures konceptuāli objekti un instalācijas. Vispirms pamanīsiet svārkus, kas plivinās virs ventilatora – atcerēsieties kinokadrus ar Merilinu Monro un jums radīsies aizdomas – runa būs par sieviešu spēju kārdināt un robežsituācijām, kurās tai ir piedauzīgs zemteksts. Vai arī vienkārši zemteksts.
Fon Stricka villā norisināsies pirmais Rīgas Mazākais mākslas un sporta festivāls
Nedēļas nogalē fon Stricka villā Rīgā norisināsies pirmais Rīgas Mazākais mākslas un sporta festivāls. Jau vairāk nekā gadu Stricka villā darbojas Rīgas Mazākā galerija, kas aizņem tieši vienu ēkas logu. Tagad aktivitātes kļuvušas lielākas un nedēļas nogalē villā būs skatāmas gan mākslinieku performances, gan izstādes, gan notiks brīvmākslinieku badmintona turnīrs.
Galerijā «Jēkabs» aplūkojama mākslinieces Intas Celmiņas izstāde
Māksliniecei Intai Celmiņai raksturīgajos lielformāta gleznojumos ar pastozu, ekspresīvu triepienu palīdzību iedzīvināta pilsēta ziemā, agra pavasara un vēla rudens ainavās, kā arī salīdzinoši neparasts motīvs – mēness. Visas gleznas izstaro vitālu enerģiju un mīlestību pret latvisko krāsu kodu.
Rīgas Starptautiskā mākslas biennāle apmeklētājus aicina uz Andrejsalu
Otrā Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA2) ar nosaukumu “viss reizē zied” (kuratore Rebeka Lamarša-Vadela) jau no 2020. gada 20. augusta Andrejsalā uzņems savus pirmos apmeklētājus, aicinot iepazīt 65 indivuālu dalībnieku un 9 kolektīvu realizētos projektus, kas nesteidzīgā ritmā atklāsies 200 tūkstošus kvadrātmetru plašajā Rīgas industrālās ostas teritorijā līdz pat š.g. 13. septembrim, informēja biennāles rīkotāji. Pielāgojoties pēdējā laika lielākajam globālajam izaicinājumam, izstādes apmeklētāji tiks ievesti līdz šim nepiedzīvotā izstādes formātā un varēs kļūt par pilnmetrāžas mākslas filmas uzņemšanas lieciniekiem. 
Baltijas simbolistu izstādi nākamajā dienā pēc atklāšanas Viļņā apmeklējuši vairāk nekā 1000 cilvēku
2018. gada aprīlī Orsē muzejā Parīzē tika atklāta viena no pēdējā laika un pēdējās simtgades ievērojamākajām Latvijas un Baltijas mākslas izstādēm. Tajā bija skatāmi vairāk nekā 160 Latvijas, Lietuvas un Igaunijas klasiķu darbi, kas tapuši 19. un 20. gadsimtu mijā. Pērn izstādi varēja skatīt Tallinā, bet tagad tā aizceļojusi uz Nacionālo mākslas galeriju Viļņā.
Jaunākie
Interesanti