Sadaļas Sadaļas
Kultūra / Māksla
«Konstrukcija» – Kriša Salmaņa personālizstāde galerijā «Alma»
Animācijas deja, fotogrāfijas un objekts veido mākslinieka Kriša Salmaņa jaunāko personālizstādi "Konstrukcija”. Izstāde jau kādu laiku skatāma galerijā "Alma”, un ir vēl viens Ķīnas rezidences laikā tapis mākslas stāsts. Daudzi tajās saskatīs konstruktīvismam vai supremātismam līdzīgas formas, pats mākslinieks vairāk mīl runāt par cilvēkiem un vidi, kādu iepazinis 2019. gada augustā – oktobrī, uzturoties rezidencē Ķīnā.
Būt par Mazo princi. Bērnu slimnīcas pedagogu izstāde «Refleksijas»
Palīdzēt mazajiem pacientiem justies labāk, drošāk un mājīgāk slimnīcas vidē ir Bērnu slimnīcas Pedagoģijas dienesta ikdienas uzdevums. Aprīlī aprit 30 gadu kopš dienests izveidots, un šobrīd tajā strādā ap 20 interešu izglītības pedagogu. Viņi bērnus iesaista dažādās radošās darbnīcās un spēlēs, rīko pasākumus, mūzikas un mākslas nodarbības. Pandēmijas laikā arī viņu darbs ir stipri ierobežots, tomēr viņi atraduši dažādus drošus ceļus, kā vismaz daļēji to turpināt.
Izstādē «Tu glezno tikpat labi kā vīrietis!» aplūkojama Dainas Dagnijas feminisma māksla
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas otrā stāva labajā spārnā būs skatāma Dainas Dagnijas darbu izstāde “Tu glezno tikpat labi kā vīrietis! Dainas Dagnijas māksla feminisma kontekstā”. Latviešu māksliniece Daina Dagnija lielāko mūža daļu nodzīvoja trimdā – Vācijas bēgļu nometnēs un ASV. Mūža otrajā pusē, 2001. gadā, viņa atgriezās Latvijā, un 2019. gadā viņas mūžs noslēdzās. Pagaidām izstāde saistībā ar pandēmiju apmeklētājiem ir slēgta. 
Japānā skatāma latviešu fotomākslinieka Andra Zēgnera izstāde
Šogad aprit 100 gadu, kopš nodibinātas Latvijas un Japānas diplomātiskās attiecības. 1921. gada sākumā Japāna bija starp piecām Antantes valstīm, kas pieņēma lēmumu par Latvijas starptautisko atzīšanu jeb atzīšanu “de iure”. Šim notikumam par godu Tokijā, Bunkjo Universitātē, 6. aprīlī atklāta latviešu fotomākslinieka Andra Zēgnera izstāde “Dzintara noslēpumi”. Latvijas vēstniece Japānā Dace Treija-Masī atzīst, ka izstāde ir kā skaists simbols abu valstu sadarbībai un vienlaicīgi japāņiem atklāj jaunu dimensiju par Latviju.
Tapusi instagramseriālam veltīta izstāde «#mezs»
Mākslinieka Pjotra Kirjušas izstādes “#mezs” impulss ir instagramseriāls “#mezs: лес”, kura režisore ir Liena Šmukste. Oriģinālā seriāla formāts ir saistīts ar pandēmijas situāciju, kad dzīvā mākslas pieejama tikai “konservētā” veidā un cilvēki daudz laika pavada mājās. Izstāde galerijā “Istaba” būs šī projekta radīšanas brīžu dokumentāla un mākslinieciska fiksācija, ko aplūkot varēs caur skatlogu.
Grafiti mākslinieks Kiwie pievērsies kriptomākslai
Ielu mākslinieks Kiwie radījis jaunu mākslas darbu sēriju, izmantojot vienu no mūsdienu perspektīvākajām tehnoloģijām – NFT. Tas dos iespēju iegūt savā īpašumā ne tikai pašu digitālo darbu, bet arī tā reālo fizisko darbu konkrētajā lokācijā. 13. aprīlī digitālā tirgus platformā “Rarible” tiks publiskota pirmā Kiwie NFT darbu sērija, kas sastāv no sešiem iepriekš radītiem mākslas darbiem, informēja mākslinieka pārstāvji.
Mākslas pētniece: Venēcijas biennāles centrā vairs nav māksla
Mākslinieki caur saviem darbiem pietuvojas pasaulei, piekļūst cilvēku domām un sajūtām, veidojot attieksmi pret apkārt notiekošo, taču iemesli, kāpēc cilvēki iegādājas mākslas darbus ir dažādi. Kā funkcionē mākslas tirgus kapitālisma sabiedrībā un vai mākslas biennāles kļuvušas par tirgiem? Latvijas Radio raidījumā “Zeme 2050” sarunājās Latvijas Laikmetīgās mākslas centra pētniece un kuratore Andra Silapētere, mākslinieks un dizainers Artūrs Analts, māksliniece Linda Boļšakova un māksliniece Kate Krolle.
Darbs ir prieka tēvs. Mākslinieks Jūlijs Madernieks un viņa laikabiedri mūzikā
20. gadsimta Eiropas mākslinieki  vienotā stilā centās aptvert visu, sākot ar interjeru un mēbeļu dizainu līdz modei, grāmatu un lietišķajai grafikai. Viņu vidū arī Jūlijs Madernieks, kurš, iekļaujoties kopējā pasaules ainā, spēja ar mākslas valodu atrast latvisko un radīt savu atpazīstamo individuālo stilu. To, kādus instrumentus ir spēlējis mākslinieks, ar kādiem komponistiem bijis īpaši labās attiecībās visa mūža garumā, kādas mēbeles savai viesistabai ir vēlējies Emilis Melngailis, un kāpēc Jūlijs Madernieks Arvīdu Žilinski ir saucis par savu skolnieku, sarunā Latvijas Radio 3 raidījumā “Vakara autorprogramma” atklāj Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja Inese Baranovska, muzeja izglītības programmu kuratore Agrita Pore, kā arī mūziķis un mākslas vēsturnieks Guntars Gritāns.
Notiks laikmetīgās mākslas izstāde «Rīgas mazākā aktu teleizsole»
7. aprīlī fon Stricka villā norisināsies “Rīgas mazākā aktu teleizsole” – tiešajā translācijā notiks laikmetīgās mākslas izstāde, kurā savus darbus piedāvās desmit mākslinieki, tostarp Skuja Braden, Kristians Brekte, Ivars Heinrihsons, Krišjānis Elviks, kuru darbi veltīti akta tematikai.
Metāla dizaina mākslinieki galerijas sajūtu iznesuši dabā
Aiznest galerijas sajūtu dabā – to vēlējušies metāla dizaina mākslinieki. Dažādi objekti un rotas fiksēti fotogrāfijās un apskatāmi tiešsaistes izstādes projektā "Brīvdabas galerija”. Tajā piedalās un savus darbus rāda Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Metāla dizaina katedras pasniedzēji, absolventi un studenti.
Simtgadē cildināma tēlniece, portreta žanra attīstītāja Lea Davidova-Medene
Šogad atzīmējama latviešu tēlnieces Leas Davidovas-Medenes simtgade. Viņas radošā devumā jo īpašs ir portreta žanrs. Izcilās mākslinieces darbiem, kā norāda Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) Tēlniecības un objektu kolekcijas glabātāja Māra Lāss, piemīt domas skaidrība, tektoniska kārtība un pārliecinošs tēla psiholoģiskais veidols. Davidovas-Medenes darbi uzmeklējami kā galvaspilsētā, tā arī ārpus tās.  
Imantā top pavasarim un Lieldienām veltīta vides instalācija
Pēc ziemas stinguma – gan aukstuma, gan ierobežojumu dēļ – šogad ilgas pēc pavasara ir sevišķi spēcīgas – atzīst māksliniece Gita Strazdiņa-Dzintara. Kā pavasara ātrāka sasaukšana ir viņas vides instalācija “Lieldienu dārzs”, ko no 1. aprīļa varēs apskatīt kultūras centra “Imanta” brīvdabas teritorijā. Instalācija ietver 15 lielformāta olas, kas apgleznotas ar pirmajiem pavasara vēstnešiem – asniem, pumpuriem, tikko plaukstošām lapām un ziediem. “Lieldienu dārzā” sev vietu radis arī Imantas pagalmos bieži sastopams personāžs – omulīgs runcis, kas laiski sildās pirmajos saules staros.
«Zuzeum» atklāj izstādi lietotnē «Wolt»: Muzejiem jābūt tur, kur pulcējas cilvēki
Pandēmijas ierobežojumu laikā, kad ir slēgti muzeji un galerijas, mākslas centrs “Zuzeum” ēdienu piegādes lietotnē “Wolt” ir atvēris īpašu “restorānu” – izstādi “Zuzeum Art Preview”. Tā ir ēdienkartes tipa izstāde, kurā darbi aplūkojami kā uzkodas, pamatēdiens un deserti. Ziņa, ko mākslas centrs vēlas nodot – muzejiem un kolekcijām jābūt tur, kur pulcējas cilvēki, informēja “Zuzeum”.
Gleznotājs Janis Rozentāls un viņa Rīga. Meistaram 155. jubileja
18. martā aprit mākslinieka Jaņa Rozentāla 155. gadskārta. Tam par godu Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs aicina uz tiešsaistes lekciju “Rozentāla Rīga”. Muzeja vadītāja Dace Vosa atklāj, ka Rīga Janim Rozentālam bijusi īpaši nozīmīga – viņš jūsmojis par pilsētas rosīgumu, pēc studijām šeit vedis aktīvu izstāžu dzīvi un sabiedrisko darbību. Galu galā tieši Rīgā viņš iepazinies ar savu mīļoto – somu dziedātāju Elliju Forseli.   
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt