Kultūra / Māksla
Performance kā instruments sarežģītajiem, vārdos neizsakāmajiem jautājumiem. Stāsta festivāla «Starp...
Performance kā instruments sarežģītajiem, vārdos neizsakāmajiem jautājumiem. Stāsta festivāla «Starptelpa» dalībnieces
Starptautiskais performances mākslas festivāls "Starptelpa" (23.05.–02.06.) arī šogad piedāvā plašu un daudzveidīgu programmu. Tajā piedalās gan pašmāju performances autori, gan arī daudzskaitlīgi, atzīti ārvalstu viesi. Šoreiz festivāla tēma ir "Rītdienas dumpinieki" – pretošanās pastāvošajai, rakstītajai un tikai nojaušamajai kārtībai, robežu apstrīdēšana un paplašināšana, to darot ar skatu nākotnē – visdrīzāk, distopiskā. Gatavojoties festivālam, uzrunāju trīs mākslinieces: Luelinu Reihmani (Vācija), Heteri Sinkevidžu (ASV) un Lorēnu Bari Holšteinu (Lielbritānija), jautājot par performances būtību, viņu radošo ceļu un ieskatu tajā, ko katra piedāvās īpaši Rīgas skatītājiem.
Lai uzzinātu ko jaunu, jānonāk apstākļos, kuros iepriekš nav būts. Saruna ar mākslinieci Amandu Ziem...
Lai uzzinātu ko jaunu, jānonāk apstākļos, kuros iepriekš nav būts. Saruna ar mākslinieci Amandu Ziemeli
Amanda Ziemele 2021. gadā par personālizstādi "Kvantu matu implanti" saņēma Purvīša balvu, bet šogad ir Latvijas pārstāve 60. Starptautiskajā mākslas biennālē Venēcijā ar ekspozīciju "O day and night, but this is wondrous strange…and therefore as a stranger give it welcome". "Tas ir diezgan nekonvencionāls nosaukums, jo ir veidots dialoga formā. Bet tas tieši paredz sarunu vai atvērtību, kas nozīmē, ka nosaukums nav kā virsraksts, kura apakšā kaut kas ir, bet drīzāk kā starptelpas radītājs, kurā var domāt, kas notiek," LTV raidījumā "Kultūrdeva" stāsta māksliniece.
«Tas nevienam nav vajadzīgs.» Ko glabā kombināts «Māksla»?
«Tas nevienam nav vajadzīgs.» Ko glabā kombināts «Māksla»?
Gaujas iela 1, Brasas apkaime. Pirms simt gadiem te sāka iekārtot darbnīcu, lai zāģētu akmens figūras Brāļu kapiem, kas tika būvēti iepretī. Te strādāja pats Kārlis Zāle. Milzīgais zāģis, ar kuru viņš zāģēja Allažu šūnakmeni, vēl joprojām ir šeit, rūsē. Bet vēl te ir vecmeistars, akmeņkalis Dzintars Gailis, un krātuve ar artefaktiem, kas 90. gados izrādījās nevajadzīgi.
Liepājas muzejā skatāma līdz šim apjomīgākā mākslinieces Anitas Arbidānes darbu izstāde
Liepājas muzejā skatāma līdz šim apjomīgākā mākslinieces Anitas Arbidānes darbu izstāde
Liepājas muzejā šobrīd skatāma gleznotājas Anitas Arbidānes līdz šim apjomīgākā darbu izstāde "Māksla uz paplātes", kas tapusi Latvijā. Tajā aplūkojumi pēdējo 16  gadu laikā radītie darbi, daļa no tiem īpaši gleznoti izstādei Liepājas muzejā. Košās un krāsām bagātīgās izstādes scenogrāfijas autors ir mākslinieks Kristians Brekte. Anitas Arbidānes izstāde Liepājas muzejā tapusi sadarbībā ar mākslas centru "Zuzeum".
Darbus var minēt kā mīklas. Mākslas muzejā skatāma izstāde «Svētā nopietnībā Rolands Kaņeps»
Darbus var minēt kā mīklas. Mākslas muzejā skatāma izstāde «Svētā nopietnībā Rolands Kaņeps»
Putni ir ļoti raksturīgi tēli trimdas mākslinieka Rolanda Kaņepa glezniecībā. Viņš savulaik teicis, ka arī mākslai tādai jābūt – brīvai kā putnam. Latvijā viņa vārds ir visai maz zināms, un arī trimdas mākslinieku vidē viņš bija savrupa personība. Viņa darbos dominē antīkās mitoloģijas un Bībeles sižeti, ko viņš interpretē neparasti, dažkārt pat gana izaicinoši un provokatīvi. No sestdienas, 11. maija, Kaņepa savdabīgo rokrakstu varēs iepazīt daudz plašāk un dziļāk, jo Nacionālajā mākslas muzejā durvis ver viņa gleznu izstāde "Svētā nopietnībā Rolands Kaņeps".

Vairāk

Svarīgākais šobrīd