Kultūra / Māksla
Latgales vēstniecība «Gors» aicina pieteikt izstāžu projektus 2021. gadam
Jau piekto reizi Latgales vēstniecība "Gors" izsludina atklātu izstāžu projektu konkursu savā mākslas galerijā skatāmajām izstādēm. Konkursā aicināti piedalīties gan mākslinieki, gan izstāžu kuratori vizuālās mākslas, dekoratīvi lietišķās mākslas un dizaina jomā, piedāvājot grupu vai personālizstādes, kuratora veidotas un citas izstādes, medijus informē Latgales vēstniecības "Gors" pārstāvji.
Covid-19 iedvesmo mākslu Prāgā
Bailes, neuzticība un grēkāžu meklēšana – šīs tēmas aktualizē mākslinieki jaunā koronavīrusa uzliesmojuma apstākļos. Čehijā mākslinieks vienā no Prāgas zināmākajiem krodziņiem tematiku attēlo sienu gleznojumos.
Iezagusies nejaušība. Purvīša balvas nominants Jānis Šneiders iepazīstina ar izstādi «Ārā»
Vēloties nodrošināt augstas kvalitātes mākslas izstādes reģionos, fonds “Mākslai vajag telpu” pērn sāka sadarbību ar Valmiermuižas kultūras biedrību, lai Valmieras teātra kafejnīcas galerijā šogad rīkotu jauno mākslinieku izstādes. Šopavasar bija plānots publikai parādīt jaunā gleznotāja, Purvīša balvas nominanta Jāņa Šneidera jaunākos darbus. Personālizstāde “Ārā” 18. martā tiks iekārtota, taču apmeklētājiem būs slēgta līdz ārkārtējās situācijas beigām. Pēc tam darbi būs aplūkojami līdz pat septembrim.
Klajā nākusi grāmata «Kuratora prakse pēc globālā: ceļvedis tagadnei»
Kādas ir laikmetīgās mākslas un globālo sociālpolitisko procesu attiecības? Uz šādiem un līdzīgiem jautājumiem atbildes meklē ne tikai paši mākslinieki, bet arī izstāžu kuratori. 11. marta vakarā Latvijas Mākslas akadēmijā atvērta viņiem veltīta grāmata “Kuratora prakse pēc globālā: ceļvedis tagadnei”. Grāmatas autori ir trīs starptautiski atzīti mākslas pētnieki, kuri izdevumu raksturo kā mākslas ekspertiem un interesentiem domātu ceļvedi laikmetīgās mākslas izpratnē.
Gleznošana kā zāles pret nejēdzībām. Atklās Mākslas akadēmijas rektora Zariņa personālizstādi
Gleznošana man ir kā meditācija, kas nomierina, līdzsvaro un noņem spriedzi – saka gleznotājs, Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Kristaps Zariņš, kuram ceturtdien, 12. martā, galerijā “Māksla XO” atklās personālizstādi “Laiks. Telpa. Apziņa”. Izstādē varēs redzēt viņa jaunāko veikumu, kura centrālais darbs ir izmēros ļoti vērienīgā glezna “Arkādija”.
«Nieze», kas kairina un tracina. Galerijā «Istaba» skatāma jauno mākslinieku izstāde
Šajās dienās līdz nepazīšanai ir pārvērtusies galerija “Istaba”, kur 9. martā atklāj jauno mākslinieku grupas izstādi “Nieze”. Tās mērķis ir kairināt un tracināt skatītāja prātu un uztveri. Tieši tāpēc galerijā uzbūvēta jauna scenogrāfija, lai katram no deviņiem māksliniekiem, būtu sava niša, kur izpausties un konceptuāli laikmetīgiem līdzekļiem demonstrēt iekšējās vai ārējās niezes cēloņus un sekas.
Valmierā atklās mākslinieka Jāņa Šneidera izstādi «Ārā»
Valmieras teātra kafejnīcas galerijā 20. martā tiks atklāta mākslinieka Jāņa Šneidera personālizstāde “Ārā”, kurā būs skatāmi vairāki mākslinieka nesen radītie mazformāta darbi, kuros atspoguļoti mākslinieka minējumi par to, kas ir tur – ārā, medijus informē fonda “Mākslai vajag telpu” pārstāvji.
Jaunākie
Interesanti