Sadaļas Sadaļas
Kultūra / Māksla
Amerikāņu mākslinieka Hanta Slonema truši «lēkā» Rotko centrā – atklāta izstāde
Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā "lēkā" truši, jo 3. jūlijā tiek atklāta starptautiski atzītā amerikāņu mākslinieka Hanta Slonema personālizstāde “Brīnumainā pasaule”. Tajā galvenie varoņi ir truši un papagaiļi. Savukārt otrs jaunums, kas no 3. jūlija apskatāms Daugavpilī, ir keramiķes Līgas Skariņas personālizstāde “Materiāls. Forma. Gaisma”.
FOTO: Izstāde «Ko Latvijas meži šalc» – grafiķa Riharda Zariņa radošais mantojums
No 4. jūlija Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Lielajā izstāžu zālē apskatāma izstāde “Ko Latvijas meži šalc”, kas veltīta latviešu nacionālās grafikas skolas pamatlicēja Riharda Zariņa radošajam mantojumam. Tā aptver meistara daiļradi vairāk nekā 40 gadu garumā. Mākslinieks veidojis Latvijas valsts ģerboni, naudaszīmes un pastmarkas, kā arī dibinājis Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas meistardarbnīcu.
Atklās laikmetīgās tekstilmākslas instalāciju par vecāku vardarbību pret bērniem
Reaģējot uz Covid-19 izraisīto sociālo izolāciju un tās sekām, no 2020. gada 8. jūlija līdz 30. augustam Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma mākslinieces Tatjanas Nežbertes laikmetīgās tekstilmākslas instalācija “Saulainā bērnība”. Izmantojot netradicionālus materiālus – lietotas intravenozās infūzijas sistēmas caurulītes, autore runā par vecāku vardarbību pret bērniem – kluso epidēmiju, kas, kā paziņojumā medijiem atzīmē muzeja pārstāvji, īpaši saasinājusies pandēmijas laikā.
Atjaunoti Anša Cīruļa gleznojumi vēsturiskajā sanatorijā «Ogre»
Gandrīz pirms simt gadiem izveidotajā sanatorijas ''Ogre'' ēkā šonedēļ tiks pabeigta zāles atjaunošana un Anša Cīruļa sienas un griestu gleznojumu restaurācija. Sienas gleznojumi savulaik atjaunoti, bet par ornamentālajiem griestu gleznojumiem līdz šim neesot bijis zināms.      
Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle aicina piedalīties mākslas darbu veidošanā
Andrejsalas teritorija pamazām pielāgojas otrās Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA) notikumiem. Covid-19 krīze krasi ietekmējusi plānus – daudzas izglītības programmas un lekcijas pārceltas digitālajā vidē, bet lielais notikums ar izstādes “viss reizē zied” atklāšanu un plašu publisko programmu pieejamību dažādās Andrejsalas vietās sāksies 20. augustā. Savukārt atsevišķos projektos jau tagad iesaistīties var  jebkurš interesents.
Plieņciema pludmalē notiks «mikroutopiska» laikmetīgās mākslas laboratorija
No 10. jūlija līdz 4. augustam Plieņciema pludmalē, bijušā zivju pārstrādes ceha ēdnīcas telpās,  notiks pirmais "Temporary.lv" izstāžu cikls “Garlaicība/Long Time”, kurā četrās personālizstādēs savas interpretācijas par tēmu prezentēs autori Sigita Sniegs, Paulīne Kalniņa, Villiams Džounss (William Jones) un kuratore Tīna Pētersone, informēja organizatori.
Notiks Mākslas akadēmijas Grafikas katedras bilžu grāmatu skate «Atmiņas»
Jau piekto gadu Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Grafikas katedras studenti rīko bilžu grāmatu skati. Šogad, mazliet vēlāk nekā ierasts, 8. jūlijā mākslas telpā “Aminori” maģistra programmas studenti atklās bilžu grāmatu sērijas “Atmiņas” ilustrāciju oriģinālu un grāmatu izstādi, medijus informēja LMA pārstāvji.
«Rīgas mākslas telpā» atklās divas jaunas izstādes – «Dvīņu paradokss» un «ALL’ARM»
Izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” tiks atklātas divas jaunas izstādes. No 25. jūlija līdz 30. augustam lielajā zālē būs skatāma mākslinieces Rasas Šulcas personālizstāde “Dvīņu paradokss”, savukārt Intro zālē no 30. jūlija līdz 30. augustam apmeklētājiem būs pieejama Kristiana Brektes un Modra Svilāna izstāde “ALL’ARM”, informēja “Rīgas mākslas telpas” pārstāvji.
Marīna un mākslīgais intelekts – jaunas izstādes Jūrmalā
Vasarā uz Jūrmalu jādodas ne tikai baudīt sauli un jūru, bet arī ceļojumā pēc mākslinieciskiem piedzīvojumiem. Jūrmalas pilsētas muzejā atklātas trīs atšķirīgu mākslinieču izstādes – vācu mākslinieces Sabīnes Šellhornas instalāciju “Pie jūras” un starptautiskās jūras tematikai veltītās biennāles “Marīna” starpgada izstāde, kurā aplūkojami jauno gleznotāju Madaras Neikenas un Janas Šandibinas darbi. Savukārt mākslas stacijā “Dubulti” ceļot gribētājus un skatītājus pārsteigs Ginta Gabrāna jauno darbu personālizstāde “Fināla lielā atklāšana”, kas veidota, māksliniekam sadarbojoties ar mākslīgo intelektu.
Izdota apjomīga vecmeistaram Arvīdam Eglem veltīta monogrāfija
Šī gada pavasarī 115 gadi apritēja kopš mākslinieka, Rēzeknes mākslinieku kopas dalībnieka un Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Arvīda Egles dzimšanas. Atceroties izcilo gleznotāju, Latgales Kultūrvēstures muzejā (LKM) Rēzeknē īpašā izstādē apskatei šobrīd pieejamas Arvīda Egles gleznas no muzeja mākslas kolekcijas. Tāpat nesen klajā nākusi arī apjomīgā monogrāfija par vienu no redzamākajiem Rēzeknes pirmskara māksliniekiem. Grāmata “Arvīds Egle Latvijas glezniecībā” ietver ap 200 mākslas vecmeistara Arvīda Egles reproducētos darbus un mākslinieka biogrāfiju. Grāmata tapusi kā triju pamatīgu monogrāfiju cikla noslēdzošā daļa.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt