Sadaļas Sadaļas
Kultūra / Māksla
FOTO: Visi ceļi, kas ved uz Romu. Divas izstādes Liepājā
Visi ceļi ved Romu, bet līdz tai ar kājām ir “442 stundas”, kā savu izstādi nosaukusi tēlniece Anda Poikāne, un pa ceļam nekādi nevar paiet garām “Venēcijai”, izstādei-veltījumam nelaiķim māksliniekam Edmundam Lūcim. Šo ceļojumu uz Itāliju iespējams veikt, ieskatoties Liepājas galerijā “Romas dārzs”.
Māksliniece Dinere Gustavam Klucim veltītā pastmarkā attēlo izmisumu
Šīs nedēļas nogalē ''Latvijas pasts'' izdevis jaunu pastmarku bloku, veltītu pasaulslavenajam latviešu avangarda māksliniekam Gustavam Klucim. Tas ir jau piektais izdevums pastmarku ciklā ''Izcilie latviešu mākslinieki'', kas sākās ar velti Janim Rozentālam viņa 150. jubilejas gadā.
No mammas kaitināšanas līdz sevis pieņemšanai – jauno grafiķu «Atmiņas» bērnu un jauniešu grāmatās
Grāmatas bērniem un jauniešiem ar unikālām ilustrācijām radījuši Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) jaunie grafiķi. Šobrīd tās vēl ir tikai vienā vai dažos eksemplāros, bet jācer, ka ar laiku tās atradīs ceļu pie lasītājiem. Izstādē “Atmiņas” aplūkojamas četrpadsmit grāmatas, un uz vietas ir iespēja tās arī izlasīt. Studentiem šī bijusi lieliska iespēja piedzīvot grāmatu izveidi no idejas līdz iesietam eksemplāram. Būtisks arī fakts, ka nākamgad tās ceļos uz Boloņas bērnu grāmatu tirgu Itālijā.
Brazīlijas sarkankoka teju mītiskie piedzīvojumi jūras dzelmē – izstāde Liepājā
Liepājā ieradies Brazīlijas sarkankoks. Izrādās, to ik palaikam izskalo Kurzemes piekrastē nu jau 120 gadu garumā. Koks un ar ap to saistītie notikumi ir kļuvuši par iedvesmas avotu izstādei “Brazilvuds”, ko 10. jūlijā Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” ''Civita Nova'' zālē atklās gleznotāja un scenogrāfe Kristīne Abika kopā ar fotogrāfu Māri Ločmeli. Kā trešo izstādes dalībnieku abi mākslinieki nosauc pāvilostnieku Rolfu Jansonu, kurš no izskalotā Brazīlijas koka uz metāla virpas virpo vīna pudeļu aizbāžņus.
Latgales mākslinieku jaunākais veikums un krājuma bagātības – izstādes Daugavpilī
Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā sākusies aktīvā vasaras sezona. Bez pastāvīgās ekspozīcijas un Marka Rotko daiļradei veltītās izstādes skatāmas piecas krasi atšķirīgas izstādes, tai skaitā Latgales reģiona mākslinieku konkursa izstāde “Iekšpus/Ārpus”, kā arī divu personību – gleznotājas Silvas Linartes un keramiķa Pētera Martinsona darbu kopizstāde “Divas virsotnes”, kas veidota no mākslas centra krājumos esošajiem izcilākajiem darbiem.
Dabas un mākslas satikšana. Andris Eglītis kopā ar citiem māksliniekiem iekārto savvaļas izstādi
Izstāde “Savvaļa” mežonīgā dabas teritorijā starp Dūķiem un Jaundrustiem būs aplūkojama no 10. jūlija līdz gada beigām. Savus darbus te iekārtojuši Andris Eglītis, Raitis Hrolovičs, Kate Krolle un Reinis Bērziņš, Austris Mailītis, Katrīna Neiburga, Jānis Noviks, Kaspars Podnieks, Liene Rumpe, Kristīne Upīte un Linda Vidgorčika, bet augustā viņiem pievienosies jauni mākslinieki, informēja izstādes rīkotāji.
Bez apskāvieniem un skūpstiem – izstāde par pandēmijas ietekmi uz cilvēku
Kādi esam kļuvuši pēc pandēmijas? Ko mūsu personībā izmainījusi pašizolācija? Kā dzīvosim tālāk? Atbildes uz šiem jautājumiem baltkrievu māksliniece Marija Gvardeiceva skatītājus rosina meklēt izstādē-instalācijā “Bez apskāvieniem, bez skūpstiem” (“No Hugs and Kisses”), kas skatāma “Happy Art Museum” telpās.
Amerikāņu mākslinieka Hanta Slonema truši «lēkā» Rotko centrā – atklāta izstāde
Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā "lēkā" truši, jo 3. jūlijā tiek atklāta starptautiski atzītā amerikāņu mākslinieka Hanta Slonema personālizstāde “Brīnumainā pasaule”. Tajā galvenie varoņi ir truši un papagaiļi. Savukārt otrs jaunums, kas no 3. jūlija apskatāms Daugavpilī, ir keramiķes Līgas Skariņas personālizstāde “Materiāls. Forma. Gaisma”.
FOTO: Izstāde «Ko Latvijas meži šalc» – grafiķa Riharda Zariņa radošais mantojums
No 4. jūlija Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Lielajā izstāžu zālē apskatāma izstāde “Ko Latvijas meži šalc”, kas veltīta latviešu nacionālās grafikas skolas pamatlicēja Riharda Zariņa radošajam mantojumam. Tā aptver meistara daiļradi vairāk nekā 40 gadu garumā. Mākslinieks veidojis Latvijas valsts ģerboni, naudaszīmes un pastmarkas, kā arī dibinājis Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas meistardarbnīcu.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt