Sadaļas Sadaļas
Kultūra / Māksla
Rēzeknē norisinās tradicionālais mākslinieku plenērs «Domas lidojums 2020»
Rēzeknē līdz 13. jūnijam norit tradicionālais mākslinieku plenērs. Tam dots nosaukums “Domas lidojums 2020”. Šis ir jau četrpadsmitais gads, kad kopā pulcējas mākslinieki, kas darbos iemūžina pilsētas ainavas. Šogad gan atšķirībā no citiem gadiem plenērs nav starptautiska mēroga un nenotiek pavasarī, taču tagad, kad iestājusies vasara, dominējot dabā zaļajai krāsai, plenērs pulcē 14 domubiedrus no dažādām Latvijas vietām.
Izdevniecība ar nišas fokusu – «kuš!» komiksu starptautiskie panākumi
Jau vairāk nekā 10 gadu komiksu kultūras lauciņu Latvijā kopj izdevniecība “kuš!”. 2007. gadā bija ļoti grūti atrast māksliniekus, kas strādā šajā žanrā, bet tagad jau vairāk nekā 30 mākslinieki spilgti un regulāri tajā izpaužas, un tas ir galvenokārt pateicoties tieši “kuš!” aktivitātēm. Tiesa gan, Latvijā viņu veikums varbūt ir pat mazāk zināms nekā citviet pasaulē, jo dažādu iemeslu dēļ “kuš!” izdevumi jau ilgstoši iznāk tikai angļu valodā.
Renovētais Rīgas Porcelāna muzejs ver durvis apmeklētājiem
17. jūnijā apmeklētājiem durvis vērs Rīgas Porcelāna muzejs. Muzejā ir noslēgušies telpu renovācijas un pārbūves darbi, kuru rezultātā muzejs ir ieguvis papildu telpas ēkas pirmajā stāvā, medijus informē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienībā.
Fotogrāfe Elīna Semane: Pret fotogrāfijām cilvēkiem ir asāka reakcija
Turpinās Rīgas Fotomēnesis, un 10. jūnijā bija plānota fotogrāfes Elīnas Semanes fotosērijas “Viss ir sūds, izņemot čuras” atklāšana Mārtiņa kapos. Māksliniece vaļsirdīgi dokumentē savu ikdienu, kuru ietekmē sarežģītas savstarpējās attiecības un nestabilie iekšējie stāvokļi – šodienas jauniešu izaugšanas un sevis meklējumu pavadoņi.
Raiņa un Aspazijas vasarnīcā notiks lekcija par sievietes tēla sociālajām lomām mākslā
Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Jūrmalā izstādes “Sieviete bez īpašībām” ietvaros 17. jūnijā notiks sarunu vakars, ko ievadīs Sandras Krastiņas lekcija “Kad skatās uz mums, vai redzam sevi? Sievietes tēla sociālās lomas vizuālajā mākslā”. Vakara gaitā būs iespēja satikt izstādes radošo komandu – mākslinieces, scenogrāfus un kuratori – un pārrunāt izstādes iespaidus, medijus informē Memoriālo muzeju apvienībā.
Izstādē «Gaisma. Skatiens. Aspazija» atklāj Aspaziju mūsdienu mākslas valodā
Rīgā, Raiņa un Aspazijas mājā, durvis vērusi Aspazijas 155. dzimšanas dienai veltīta izstāde, ko bija iecerēts atklāt pirms ārkārtējā stāvokļa, tieši dzejnieces jubilejas laikā. Izstādes centrā ir divu mākslinieku – Ievas Baumgartes un Jura Kļavas – darbi, kas radīti netradicionālās mākslas tehnikās un formās. Piemēram, izstādē jaunos gaismas attēlos ar 3D printeri uzburta smaidā atplaukusi Aspazijas seja.
Talsos pandēmijas laikā apskatāmi mākslas darbi no ziepēm
Talsu novada muzejā pandēmijas laikā pirmo apmeklētājiem klātienē apskatāmo izstādi veidojis metālmākslinieks no Engures. Viņa izstāde ir pavisam ironiska. Mākslas darbi sasaucas ar šī brīža situāciju, kad tik ļoti tiek uzsvērta roku mazgāšana - tie veidoti no ziepēm. Talsu televīzija ar mākslinieku tikās, kad darbiem izstāžu zālē tika piemeklētas labākās vietas.
Ar divām jaunām izstādēm darbu atsāk Laikmetīgās mākslas centrs Kim?
No 4. jūnija apmeklētājus atkal uzņem Laikmetīgās mākslas centrs ''Kim?'', kas dīkstāves laikā mainījis plānus un darbu atsāk ar iepriekš neplānotām izstādēm. Vienu veidojusi mākslinieku grupa, kas, iedvesmojoties no 70. gadu botāniskā kinotrillera, radījusi augu neredzamās dzīves un saziņas ar cilvēkiem izpētes spēli. Savukārt mākslinieks Jānis Krauklis izveidojis instalāciju ar vecāku zudušās vasaras mājas mainīgajām struktūrām. Abās izstādēs skatītāji aicināti iesaistīties un radīt jaunas satura interpretācijas.
Rēzeknē notiks XIV mākslinieku plenērs «Domas lidojums»
No 8. līdz 13. jūnijam notiks XIV mākslinieku plenērs Rēzeknē “Domas lidojums 2020”. Plenērā piedalīsies 14 mākslinieki, bet rēzeknieši mākslinieku darbošanos varēs vērot pilsētas ielās un skvēros, medijus informē organizatori.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt