Kultūra / Kultūrtelpa
Performances festivāla dienasgrāmata: «Smilšu pulkstenis» iztek katra skatītāja personīgās interpretācijās
Pirmdien, 10. jūnijā, sākās otrais starptautiskais performances mākslas festivāls “Starptelpa”, to organizē Latvijas Performances mākslas centrs, biedrība “Laboratory of Stage Arts” un mākslinieku rezidenču un izglītības centrs “MĀ TELPA”. Festivāls notiek jau otro gadu, un tajā piedalīsies mākslinieki no 20 valstīm. Festivāla laikā notiks meistarklases, performances, izstādes un izrādes. Šī gada festivāla tēma ir “Kontroles fenomens”. Sadarbībā ar festivāla organizatoriem LSM.lv arī šogad piedāvā festivāla dienasgrāmatu. 
Šonedēļ Rīgā norisināsies otrais starptautiskais performances festivāls «Starptelpa»
Visu nedēļu Rīgā jau otro gadu notiks Latvijas Performances mākslas centra rīkotais festivāls "Starptelpa”. Festivāla laikā notiks dažādas meistarklases, izrādes un izstādes. Šī gada festivāla tēma ir “Kontroles fenomens”. Kā Latvijas Radio pastāstīja festivāla rīkotāju pārstāve Sanita Rībena, šī gada tēma māksliniekiem liek aizdomāties par to, cik ļoti varam kontrolēt sevi un citus.
#Grosvaldi1919. Džo beidzot atgriezies Eiropā!
1919. gada pirmā jūnija nedēļa ir dažādu notikumu pilna, taču neapšaubāmi galvenais un visās vēstulēs, dienasgrāmatās un sarunās dominējošais ir fakts (un prieks!) par to, ka Džo beidzot atgriezies Eiropā, lai gan ne tāda stāvoklī, kā bija cerēts, jo ar traumēto kāju joprojām labi nav. Džo raksta brālim gan no Marseļas, gan pēc pāris dienām jau no slimnīcas Londonā (kas atrodas pavisam blakus Teita galerijai…).
Latvijā aizvadīta Baznīcu nakts
Daudzviet vairs ne vakar, bet šorīt agri no rīta noslēdzās ikgadējā Baznīcu nakts. Tradīcija uz vienu vakaru vērt dievnamu durvis un aicināt tajos ielūkoties visus – kā ticīgos, tā neticīgos – uz Latviju atceļoja no Austrijas un ilgst jau sešus gadus. Šoreiz baznīcu naktī bija apskatāmi 150 dievnami visā Latvijā.
Tas būs varens satikšanās vakars! Siguldas Mākslu skola «Baltais flīģelis» svin 60
Siguldas Mākslu skolai "Baltais flīģelis" - 60 gadu jubileja. Oficiālās svinības ar plašu koncertu un izstādes atklāšanu notiks 7. jūnijā, bet lielais absolventu salidojums - 9. novembrī. Par jubilejas norisi un skolas tradīcijām "Klasikai" stāsta "Baltā flīģeļa" vadītāja Jolanta Bimbere un skolas ilggadējais pedagogs Andris Muižnieks, atklājot, ka lielā jubilejas torte svēršot vismaz 30 kilogramus...
Izsludināts Latvijas Nacionālā teātra piebūves metu konkurss
Lai iegūtu arhitektoniski augstvērtīgu un funkcionāli pārdomātu konkursa nolikumā un projektēšanas programmā ietvertajām prasībām atbilstošu un ekonomiski pamatotu metu, kas konstruktīvi savienotu ar esošo teātra ēku Kronvalda bulvārī 2, kā arī iegūtu labiekārtotu teritoriju, akcentējot kanāla apstādījuma zonu, Rīgas domes Īpašuma departaments aicina arhitektus piedalīties izsludinātajā metu konkursā “Latvijas Nacionālā teātra piebūve Simtgades alejā 3, Rīgā”, informēja Rīgas domē
No Dublinas līdz Viļakai: Latvijā notiks sestā Baznīcu nakts
Ne vairs no Liepājas līdz Viļakai, bet jau no Dublinas līdz Viļakai – tā šogad ikgadējo pasākumu “Baznīcu nakts” piesaka tā rīkotāji. Jo tiešām līdzās vairāk nekā 150 baznīcām Latvijā šoreiz pirmo reizi pasākumā piedalīsies arī Īrijas latviešu Svētā Pētera luterāņu draudze Dublinā.
Tapis multimediāls Cēsu pils vēstures stāsts
Šopēcpusdien Cēsu pilī atklāta aizraujoša multimediāla izstāde par viduslaiku celtnes vēsturi. Muzeja apmeklētājs, uzkāpjot pils rietumu torņa trešajā stāvā, nokļūs telpā, kuras grīdu, sienas un griestus klāj audiovizuālas projekcijas, kas mainās līdzi gadsimtiem, rekonstruējot notikumus, vēsturiskus faktus, pils interjera elementus un ikdienas ritmu. 
#Grosvaldi1919: Pēc Parīzes Stokholmā vakaru restorānu dzīve ir kā auksts lietus
Kamēr teju visi Grosvaldu dzimtas pārstāvji - Oļģerds, Margarēta, Līna un arī Papiņš Fridrihs - naski rosās jaunās Latvijas valsts topošajā ārlietu dienestā, Jāzeps Grosvalds, saukts Džo, joprojām atrodas Britu armijas dienestā starp Baku un Tifilisu, ārstē kritienā no zirga traumēto kāju un, gaidot atvaļināšanos un atgriešanos Eiropā, gremdējas Persijas ekspedīcijas atmiņās.
Mājas kafejnīcu dienās Lībiešu krastā: no pļedām līdz foto ar zilo govi
Sestdien, 1.jūnijā, un svētdien, 2. jūnijā, ne viens vien interesents dosies Lībiešu krasta virzienā. Tur norisināsies Latvijā vēl nebijis notikums – Mājas kafejnīcu dienas Lībiešu krastā un Dundagas novadā. Tas nozīmē, ka lauku sētās un citviet visā novada teritorijā būs daudzveidīgs ēdienu un dzērienu piedāvājums. Vienlaikus ēdienu baudīšanai notiks nu jau par tradīciju kļuvušās Slīteres ceļotāju dienas.
Jaunākie
Interesanti