Kultūra / Kultūrtelpa
#Grosvaldi1919: Pēc Parīzes Stokholmā vakaru restorānu dzīve ir kā auksts lietus
Kamēr teju visi Grosvaldu dzimtas pārstāvji - Oļģerds, Margarēta, Līna un arī Papiņš Fridrihs - naski rosās jaunās Latvijas valsts topošajā ārlietu dienestā, Jāzeps Grosvalds, saukts Džo, joprojām atrodas Britu armijas dienestā starp Baku un Tifilisu, ārstē kritienā no zirga traumēto kāju un, gaidot atvaļināšanos un atgriešanos Eiropā, gremdējas Persijas ekspedīcijas atmiņās.
Mājas kafejnīcu dienās Lībiešu krastā: no pļedām līdz foto ar zilo govi
Sestdien, 1.jūnijā, un svētdien, 2. jūnijā, ne viens vien interesents dosies Lībiešu krasta virzienā. Tur norisināsies Latvijā vēl nebijis notikums – Mājas kafejnīcu dienas Lībiešu krastā un Dundagas novadā. Tas nozīmē, ka lauku sētās un citviet visā novada teritorijā būs daudzveidīgs ēdienu un dzērienu piedāvājums. Vienlaikus ēdienu baudīšanai notiks nu jau par tradīciju kļuvušās Slīteres ceļotāju dienas.
Piektdien notika diskusija «Nacionālā koncertzāle uz AB dambja: PAR un PRET»
Piektdien, 31. maijā, plkst. 14.00 peldošajā mākslas galerijā "Noass" uz AB dambja interneta žurnāls "Satori" sadarbībā ar pilsētplānošanas festivālu "Mad City" rīko publisku diskusiju "Nacionālā koncertzāle uz AB dambja: PAR un PRET", kurā piedalīsies seši nozares eksperti, informēja “Satori” pārstāvji. Diskusijas tiešraidi varēs skatīties portālā "Satori" un Latvijas sabiedrisko mediju portālā LSM.lv. 
Latvijas Nacionālo operu no rudens vadīs basbaritons Egils Siliņš
Konkursā uz Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) trim valdes locekļu amatiem par atbilstošākajiem atzīti bijušais operdziedātājs Egils Siliņš, bijušais Kultūras ministrijas (KM) valsts sekretārs Sandis Voldiņš un līdzšinējā LNOB valdes locekle Inese Eglīte.
Fotografs Ilmārs Znotiņš itūšaļt vēļ ir ceļā  iz sova treisdesmit godu laikā eistynuoto fotoprojekta "Latgales ļaudis” pabeigšonu
Fotografs Ilmārs Znotiņš, kura saknis vaicojamys Latgolā, Kolupa pogostā, pyrma treisdesmit godu saprats, ka Latgola juobiļdej, jo ir daudzys lītys, kas strauji mainuos i ari pagaist – kasdīna, tradicejis i dorba process lauku sātā Latgolā. Latgalīšu dzeive i iteinis ļauds fotografejuos paruoda ari viesturi. Itūšaļt gruomotys malnroksts, piec poša autora saceituo, ir gondreiž pabeigts, sovpus pošu gruomotu planavuots izdūt leidz septembram.
No grausta līdz pērlei: privāta iniciatīva ļauj atdzimt Raiņa celtajai mājai Jaundubultos
Privāta iniciatīva ļāvusi atdzimt Raiņa celtajai mājai Jaundubultos. Par to gādājusi nama kaimiņos mītošā Gavaru ģimene. Nespējot noskatīties, kā ilgus gadus pamestajā ēkā mitinās bezpajumtnieki, viņi māju iegādājās, saviem spēkiem atjaunoja un tagad plāno to darīt publiski pieejamu. Namā iekārtota neliela Rainim un Aspazijai veltīta ekspozīcija, kas balstās restaurācijas atradumos un Valda Gavara pētījumā par mājas tapšanu un dzejnieku pavadīto laiku tajā.
«Kultūršoks»: Vai cirka izrādē iederas kails vīrieša ķermenis? 
Īstu kultūršoku raisījuši pagājušajā nedēļā pēc izrādes un izrādes laikā uzņemtie zviedru laikmetīgā cirka mākslinieku kailfoto, viedokļu paudējus sašķeļot divās pretējās nometnēs. Vieni uzskata – kailums cirka arēnā ir šīs skatuves zaimošana un taujā, vai tā ir Rīgas cirka jaunā ēra, savukārt citi domā – beidzot arī mūs sasniegusi māksla, ko pasaulē pazīst jau gadiem. 
Ideja par koncertzāli uz AB dambja nonākusi viedokļu krustugunīs
Valdībai drīz jāizšķiras, kur un par kādu naudu celt Rīgas koncertzāli. Kultūras ministrija ar pamatīgiem arhitektu un mūziķu atbalsta spēkiem virza ideju par AB dambi. Bet tam netrūkst arī kritiķu. Pirms trīs gadiem Latvijas Radio tikās ar Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra direktori Indru Lūkinu, ar kuru kopā apmeklēja orķestra mājvietas - Lielās ģildes – šahtveidīgās aizkulises. Tur pārģērbjas un pirms koncertiem uznācienus gaida mūziķi. Kas ir mainījies, un kādas ir izredzes, ka tuvākajos 15 gados Rīgā būs akustiskā koncertzāle?
Nacionālo koncertzāli varētu būvēt arī Andrejsalā
No privātiem attīstītājiem Kultūras ministrija saņēmusi piedāvājumu, ka Nacionālo koncertzāli varētu būvēt arī Andrejsalā, portālam LSM.lv apstiprināja ministrijas sabiedrisko attiecību vadītāja Lita Kokale. 
Jaunākie
Interesanti