Kultūra / Kultūrtelpa
Performances festivāla dienasgrāmata: «Intervija ar Frānsisu Bēkonu»
Uz starptautiskā performances festivāla “Starptelpa” ceturto dienu atskatās izrādes dalībniece Laura Feldberga, performanci fotogrāfijās dokumentējis Māris Ločmelis. "Intervija ar Frānsisu Bēkonu'' skatītājiem pieteikta kā izrāde / performance dejas valodā. Tā veidota, balstoties britu gleznotāja Frānsisa Bēkona (1909–1992) mākslas tēlos un viņa personības izpētē. Izrādē var dzirdēt fragmentus no intervijām ar Frānsisu Bēkonu un var redzēt viņa gleznu elementus video projekcijās un dejotāju radītās un atkal izjauktās dzīvās kompozīcijās.
Abgunstes muižas saimnieki - noskretušā skaistuma meklētāji
Lai gan Abgunstes muižā mūs sagaida idilliska ainava ar lakstīgalas dziesmu un varžu koncertu fonā, bet pagalmā, ieradušās vasaras praksē, rosās Rīgas Dizaina mākslas skolas meitenes, vēl tikai pirms trim gadiem šī vieta bijusi skumīga un aizaugusi. Līdz 70. gadiem te darbojusies skola, bet vēlāk ierīkoti dzīvokļi un savulaik arī veikals.
Performances festivāla dienasgrāmata: Maskava asarām tic
Uz Starptautiskā performances festivāla “Starptelpa” trešo dienu atskatās Latvijas Kultūras akadēmijas teātra režijas students Linards Āboltiņš, performanci fotogrāfijās dokumentējis Dāvis Valbaks. Paralēli notika Tīnas Luīzas Kortermandas (Dānija) meistarklases, kuru fotostāstu sarūpējusi Līva Kalniņa.
Performances festivāla dienasgrāmata: «Smilšu pulkstenis» iztek katra skatītāja personīgās interpretācijās
Pirmdien, 10. jūnijā, sākās otrais starptautiskais performances mākslas festivāls “Starptelpa”, to organizē Latvijas Performances mākslas centrs, biedrība “Laboratory of Stage Arts” un mākslinieku rezidenču un izglītības centrs “MĀ TELPA”. Festivāls notiek jau otro gadu, un tajā piedalīsies mākslinieki no 20 valstīm. Festivāla laikā notiks meistarklases, performances, izstādes un izrādes. Šī gada festivāla tēma ir “Kontroles fenomens”. Sadarbībā ar festivāla organizatoriem LSM.lv arī šogad piedāvā festivāla dienasgrāmatu. 
Šonedēļ Rīgā norisināsies otrais starptautiskais performances festivāls «Starptelpa»
Visu nedēļu Rīgā jau otro gadu notiks Latvijas Performances mākslas centra rīkotais festivāls "Starptelpa”. Festivāla laikā notiks dažādas meistarklases, izrādes un izstādes. Šī gada festivāla tēma ir “Kontroles fenomens”. Kā Latvijas Radio pastāstīja festivāla rīkotāju pārstāve Sanita Rībena, šī gada tēma māksliniekiem liek aizdomāties par to, cik ļoti varam kontrolēt sevi un citus.
#Grosvaldi1919. Džo beidzot atgriezies Eiropā!
1919. gada pirmā jūnija nedēļa ir dažādu notikumu pilna, taču neapšaubāmi galvenais un visās vēstulēs, dienasgrāmatās un sarunās dominējošais ir fakts (un prieks!) par to, ka Džo beidzot atgriezies Eiropā, lai gan ne tāda stāvoklī, kā bija cerēts, jo ar traumēto kāju joprojām labi nav. Džo raksta brālim gan no Marseļas, gan pēc pāris dienām jau no slimnīcas Londonā (kas atrodas pavisam blakus Teita galerijai…).
Latvijā aizvadīta Baznīcu nakts
Daudzviet vairs ne vakar, bet šorīt agri no rīta noslēdzās ikgadējā Baznīcu nakts. Tradīcija uz vienu vakaru vērt dievnamu durvis un aicināt tajos ielūkoties visus – kā ticīgos, tā neticīgos – uz Latviju atceļoja no Austrijas un ilgst jau sešus gadus. Šoreiz baznīcu naktī bija apskatāmi 150 dievnami visā Latvijā.
Tas būs varens satikšanās vakars! Siguldas Mākslu skola «Baltais flīģelis» svin 60
Siguldas Mākslu skolai "Baltais flīģelis" - 60 gadu jubileja. Oficiālās svinības ar plašu koncertu un izstādes atklāšanu notiks 7. jūnijā, bet lielais absolventu salidojums - 9. novembrī. Par jubilejas norisi un skolas tradīcijām "Klasikai" stāsta "Baltā flīģeļa" vadītāja Jolanta Bimbere un skolas ilggadējais pedagogs Andris Muižnieks, atklājot, ka lielā jubilejas torte svēršot vismaz 30 kilogramus...
Jaunākie
Interesanti